RetroMTB FORUM Dyskusyjne Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Projekt Gusta
Autor Wiadomość
chrzanek 
czasowstrzymywacz

Wysłany: 2012-01-03, 02:20   Projekt Gusta

A więc stało się. Składam swojego RetroMTB.

Jeszcze przed świętami dotarła do mnie rama Iboca, dziekuję Corrado!!!
Generalnie w ramie się zakochałem jak tylko zobaczyłem ją w galerii. Wybaczam nawet jej aluminiowość, jest piękna i tyle :)

Jako, że ramę mam, wypadało by złożyć na niej rower, co by nie stała tak bezczynnie....
W zamyśle ma być to maszyna nietuzinkowa, ale możliwie znośna budżetowo. Rower będzie służył do jazdy po górach, tam gdzie mój Rysiek (przełaj) nie da rady.

Proszę o konsultację dotyczące stworzenia ciekawego projektu.
W pierwszym momencie chciałem ubrać Gustę w szarego XTRa, ale pomysł wydaje mi się średnio trafiony. O ile jeszcze można wytłumaczyć ten krok chronologią powstania roweru (rama pochodzi z 1995roku, aM950 to 1996 rok, więc można by tu co nieco naciągnąć) to drugi rower na szarym XTRze w domu pozbami go elitarności.

Widzę ten rower tak:

amortyzartor - pierwsza zagwozdka. Judy SL, Z2, SX? A może jakiś Pace? Osobiście skłaniam się ku Z2, ale z chęcią dam się przekonać.

korba - mój typ to Grafton Joystick - tylko to marzenie sciętej głowy, jak są to w cenach mocno zaporowych. Drugi typ: RF Turbine, lub Tune BigFoot, WRA, czy Roox.

hamulce - można by canti, ale to chyba pójście na łatwiznę. Może HS33, albo Paule? ;)

napęd - bardzo mnie kusi napęd Sachs/Sram. New Sucess jest nieosiągalny, ale można upolować białe 9.0sl... Do tego gripy X.0 - tak, chcę jednak 9sp.

koła - i kolejny dylemant. Czy silić się na jakieś super koła w stylu dt, ringle, American Classic + lekkie obrecze, czy dać sobie pokój i założyć Xtki M737, a moze jednak zapolowac na M950? Niespoełnionym marzeniem cały czas są koła na tune mig&mag.

rurki - tu również nie może obejść się bez dylematów. na pewno kierownica i sztyca docelowo mają byc carbonowe. Tylko rama wymaga sztycy 27,0.... i robi się problem... chyba tylko CT2 było w tym rozmiarze, a na ebayu CT2 osiąga zawrotne ceny.

Rower będzie powstawał powoli. Na razie mam potężny kryzys, ale mam nadzieję że powoli wyjdę na powierzchnię i będę mógł budować klasyka.

Czekam na propozycje. Jak z tej pięknej ramy zrobić sprawny rower górski, oto jest pytanie :)

siedem3 
ZBANOWANY

Wysłany: 2012-01-03, 02:30   

Zdjęcie. Cokolwiek. Dużo pomoże i pozwoli Ci pomóc z koncepcją ;-)

YvesMoi 

Wysłany: 2012-01-03, 02:34   

ładnie. korby na poziomie widze poszukujesz, podoba mi się to. do tej ramki rzeczywiście karbonowe graty by pasowąły najlepiej - napęd 9.0, sztyca easton, kokpit również z karbonową kierą, korby race face next, pace z karbo goleniami, pancerze carbon look.
co do sztycy to chyba nawet 26.8 powinna opasować, przynajmniej wszytskie stalowe ramki przyjmują minimalne różnice w rozmiarówce.
CT2 na allegro się kiedyś pojawiła i w okolicach ponad stówki poszła, na prawdę ładne części to są. w rozmiarach 27.0 upolujesz na bank - roox, thomson, tune, easton, ritchey, race face xy, miałem nawet kiedyś ringle moby, deuce....szczęście sie przyda :]

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<

siedem3 
ZBANOWANY

Wysłany: 2012-01-03, 02:50   

Zapowiada się pierwszorzędnie :-)
A okazja do zakupu kierownicy była chociażby wczoraj: http://www.ebay.pl/itm/Ea...=item19cc36ac80

skolioza 
Administrator
Ojciec Dyrektor :P

Wysłany: 2012-01-03, 08:30   

Dla mnie Pace tu zupełnie nie zagra - prędzej jeśli larbon to Judy FSX Jeśli jednak ma to być rower do jazdy to raczej bstawiłbym Z2....

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

chrzanek 
czasowstrzymywacz

Wysłany: 2012-01-03, 09:24   

siedem3 napisał/a:
Zdjęcie. Cokolwiek. Dużo pomoże i pozwoli Ci pomóc z koncepcją ;-)

posłużę się linkiem do galerii Corrado: https://picasaweb.google.com/102505114496979227000/MongooseIbocProSX

skolioza napisał/a:
Dla mnie Pace tu zupełnie nie zagra - prędzej jeśli larbon to Judy FSX Jeśli jednak ma to być rower do jazdy to raczej bstawiłbym Z2....

mam podobne odczucia co do Pejsa, chciałbym ale coś mi w nim nie pasuje... Judy FSX nie chcę z powodu kompletnego i nieodwracalnego braku części zamiennych.

YvesMoi napisał/a:
ładnie. korby na poziomie widze poszukujesz, podoba mi się to. do tej ramki rzeczywiście karbonowe graty by pasowąły najlepiej - napęd 9.0, sztyca easton, kokpit również z karbonową kierą, korby race face next, pace z karbo goleniami, pancerze carbon look.
co do sztycy to chyba nawet 26.8 powinna opasować, przynajmniej wszytskie stalowe ramki przyjmują minimalne różnice w rozmiarówce.
CT2 na allegro się kiedyś pojawiła i w okolicach ponad stówki poszła, na prawdę ładne części to są. w rozmiarach 27.0 upolujesz na bank - roox, thomson, tune, easton, ritchey, race face xy, miałem nawet kiedyś ringle moby, deuce....szczęście sie przyda :]

Czy będzie dużą zbrodnią wrzucenie manetek X.0 9sp? no kruca chodzą za mną i chodzą....
FX next były by idealne, ale cena zabija... Te z allegro z kolei kompletnie nie podchodzą kolorystycznie...
W sumie nie pogardziłbym nową Claviculą, niby nowa, ale piękna...

Rama jest aluminiowa, nie chce wsadzac zbyt wąskiej sztycy, żeby nie zrobić ała.
Jeżeli nie dorwę carbo sztycy, wyląduje tam roox, thomson, czy inny race face, ale węgiel pasuje jak idealnie...

CT2, które było na allegro jest u mnie :) piękny stan :) siedzi dumnie w Ryszardzie...

Może ktoś z Was ma do sprzedania coś ciekawego, pasującego to tego interesującego roweru?

siedem3 
ZBANOWANY

Wysłany: 2012-01-03, 11:14   

Piękny sprzęt, chrzanek, na prawdę piękny. Moje marzenie z początku lat '90-tych. Z tym większą przyjemnością pomogę w skompletowaniu części.
Super!

chrzanek 
czasowstrzymywacz

Wysłany: 2012-01-03, 11:25   

siedem3 napisał/a:
Piękny sprzęt, chrzanek, na prawdę piękny. Moje marzenie z początku lat '90-tych. Z tym większą przyjemnością pomogę w skompletowaniu części.
Super!

Dziękuję, dziękuję :)

Zaczynam szykać lakiernika, który polakierowałby na nowo tylne widły... Rama musi być ideał :)

czy kupno zielonego nexta i wyszkiełkowanie go będzie barbarzyństwem?
uzyskałbym taki wygląd
http://www.flickr.com/pho...in/photostream/

YvesMoi 

Wysłany: 2012-01-03, 15:18   

akurat tego zielonego to szkoda tak maltretować :P ale ten z foto ładnie wygląda

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<

chrzanek 
czasowstrzymywacz

Wysłany: 2012-01-08, 11:48   

W dzisiejszym odcinku chciałbym zająć się koncepcją kolorystyczną Gusty.
Od początku, chciałem uwolnić się od klasycznej kombinacji czerwona rama - srebrne dodatki.
Powstał plan biało-czerownego roweru, gdzie czerwona byłaby rama, a rurki, amorek czy przerzutki białe...
Plan ten został obalony wraz z kupnem pasującego pod kolor Bombera.
http://allegro.pl/show_item.php?item=2043122167 - żałuję jedynie, że nie jest to wersja ze srebrnymi hakami kół...

Dodatkowo udało mi się kupić Turbiny: http://allegro.pl/korba-race-face-i2042153532.html

Obecna wizja zakłada:

- spolerowanie zółtej korby, naniesienie nadruku w kolorze bordo, założenie śrub w kolorze bordo i srebrnych blatów
- kupno srebrnych sterów
- kupno srebrnych rurek

Moje pytanie brzmi. Jaki kolor rurek pasował by najbardziej? serbro: satyna, chrom, czy aluminium?

Podrzuććie pomysł na ciekawy kokpit. Myślałem o jakimś Rejs Fejsie, tak pod korby by było....

marcin74 
repartocorse

Wysłany: 2012-01-08, 12:12   

srebro chrom aluminium ...jak zwal tak zwal
ja bym probowal dobrac dodatki pod "kolor" podkowy z marcocha
konsekwencja i spojnosc -wszystko w jednym
ale mysle ze fajnych rozwiazan jes wiecej
pozdrawiam !!!!!!!!!!!!
o przepraszam

pozdrawiam ! ;-) ;-) ;-)
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

chrzanek 
czasowstrzymywacz

Wysłany: 2012-01-08, 13:33   

Bardziej chodziło mi o to, czy rurki mają być świecące (jak nowe mostki RF), normalnie srebrne (ritchey Classic), czy matowe - satynowane....

korone i korbę można oddać do anodowania, także kwestia pozostaje otwarta :)

marcin74 
repartocorse

Wysłany: 2012-01-08, 13:53   

ramka wydaje sie miec lakier lekko perlowy
maty nie koniecznie by tu pasowaly
"swiecace czy normalne srebrne"jak piszesz.....ja bym obstawial normalne srebrne (ritchey classic)
choc w czasach swietnosci tej ramki obowiazywal "swiecacy" jak mi sie wydaje
ps
ciekaw jestem co na to Piotr?
gosc bywa BARDZO ostry nieraz :-x :-x
ale z wielu jego uwag wnioskuje ze przyslowiowego "gustu i smaku" odmowic mu nie mozna
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

chrzanek 
czasowstrzymywacz

Wysłany: 2012-01-08, 14:42   

albo..... tytan... tytanowa sztyca, mostek i kiera..... to może być dobry kierunek.....

siedem3 
ZBANOWANY

Wysłany: 2012-01-08, 15:15   

Ja bym się skłaniał chyba ku polerce, czyli "świecące - srebrne". Z jednej strony sporo ówczesnych Mongoosów właśnie w takie akcesoria Zoom-a było wyposażona, a z drugiej chyba zwyczajnie tak będzie najbardziej pasować.

Odpowiedz do tematu