#16
Wreszcie ukończony, zdjęcia z powodu pogody i operowania aparatem podpierając się kulami wyszły słabe, ale widać co najważniejsze. Opony - akurat wildgrippery były pod ręką, nie mogłem trafić nic żółtego.
Galeria (kliknij w zdjęcie):
Obrazek

#17
:shock: :shock: :shock: ach!!!!!!!!!!! to byly czasy!!!!!!!!!!!!
ladniutki rowerek,az lza sie w oku kreci
pozdrawiam
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#18
Jak dla mnie to razi mnie wszystko co w nim żółte jest , pnacerze zwłaszcza i siodło.
Sepc to maszyna do zabijania na wyscigu a nie choinka :mrgreen: ale to tylko moje zdanie.

czerwona rama z białymi napisami idealnie podchodzi pod srebro albo czerń .
www.velotech.pl

#20
Obie przerzutki w sumie tam nie pasują, ale przednią na 34,9 i dolny ciąg trudno znaleźć inną niż Deore. Tylna mi pasowała wyglądem, nie widziałbym tam innego XT, a XTRa m950 jeszcze nie dorwałem. Według Ciebie jaka by tu najlepiej pasowała?
To właśnie od siodła zaczęło się kombinowanie z tym żółtym, a taka "cyrkowa" mieszanka nawet mi się podoba.
Jak dla mnie to ta podkowa w magurze wydaje się gruba i kształtem nie pasuje do ramy, bardziej pasował mi SID/JUDY do koncepcji. Jednak na plus jest firmtech no i był pod ręką.
Chętnie zmieniłbym mostek na krótszy, najlepiej żółty, za aktualnym przemawia tylko znaczek speca.
Ciekawa jest też kierownica karbonowa "peerless 120" prawdopodobnie jest to model a nie marka, ale może ktoś wie kto to produkował?

#22
42/32 z tego co pamiętam. Pancerze i linki montowałem już ze złamana nogą, przerzutka przykręcona byle jak, byle była, nie miałem siły nic regulować i tak prędko nie pojeżdżę.

#23
no z przedniej przerzutki to jest beka, ale o to chodzi :]
śrubki w korbie to tez jakies bezguście i najlepsze, że masa projektów na retrobike.uk takie cos propaguje :/
reszta mi sie podoba, wiadomo że jeszcze wymaga dogrania, ale żółty kolor fajnie pasuje do czerwonego. musi być jednak odpowiednio dobrany.
sama korba oczywiście fajna, koła też, opony bym wywalił i dał albo całe czarne albo z cielistymi boczkami. widelec....mi się te na opak nie podobaja wogóle, ale ciekawe, ciekawe...
Obrazek

>>KLIKNIJ PO WIĘCEJ!!<<

#25
Witam.

Wg mnie projekt jest naprawdę ładny :D

Zawsze podobały mi się te czerwone ramy speca... A jeszcze w takim połączeniu kolorów.

Na twoim miejscu wsadziłbym tu tylko czarne oponki o jakiejś słusznej szerokości (ok 2.2) i zmienił mostek i kierownicę... Mostek może Kore i kiera wtedy do malowania pod kolor mostka?

Do zmiany biegów widziałbym tu zestaw m900 lub m950 i nic innego :D

Szacun jeszcze za koła i Turbinę... W sumie to widziałbym takie u siebie w Fujim.

A jeszcze pytanie...booster z magury jest przekręcony? bo wygląda jak przyłożony :D

pozdrawiam.


I ten karbon spod mostka wywal !!!

#27
śrubki w korbie to tez jakies bezguście i najlepsze, że masa projektów na retrobike.uk takie cos propaguje :/
Taką już kupiłem, lepiej że młynek jest przykręcony na śrubki z nakrętkami zamiast samych śrubek i boję się że gwint w ramieniu został rozwiercony, dlatego nie zmieniałem kolorystyki na razie. Racja, taka tęcza bardziej by do jakiegoś corrateca pasowała, a tu może zamiast anodowanych wstawię stalowe malowane na żółto?
Na twoim miejscu wsadziłbym tu tylko czarne oponki o jakiejś słusznej szerokości (ok 2.2) i zmienił mostek i kierownicę... Mostek może Kore i kiera wtedy do malowania pod kolor mostka?
Z tyłu już raczej nie wejdzie szersza opona niż aktualna czyli max 2.0/2.1. Mam IRC mythosa z czerwonym (cielistym?) boczkiem, ale tylko jedną. Mostek pewnie będzie żółty/czerwony/czarny max 110mm.

#28
focker pisze:Boostera Magury inaczej nie założysz chcąc mieć możliwość zdejmowania koła i wpinacz po prawej stronie. Dwa otwory z lewej, jeden podłużny do regulacji z prawej. Amen.
Wiem Focker. Mam magurkę :D ale nie zauważyłem srubki więc wydawało mi się żę był tylko przyłożony.

Ja sam u Siebie ze względu na dość szeroką oponę musiałem zrobić płynną regulację z obu stron...

pozdrawiam
xMekpx

#37
Będą nowe stery:
Obrazek

Brakuje mi do nich uszczelnienia pod górną pokrywą, może ktoś ma takie zbędne? Żółty topcap też by się przydał :)
Poza tym nadal szukam krótszego mostka, lepiej będzie pasował czarny czy czerwony?

#41
Rooxik jak najbardziej kolorystycznie by pasował do speca, ale cenowo do portfela raczej nie :P Ktoś mi skosił tego od univegi z allegro w dużo lepszej cenie, no cóż.
Co do kolorowości to ostatecznie ma być czerwono-żółto-czarny, innymi słowy straci zieleń jak zmienię opony. Mi też się podoba ^^