#17
Ulep ulepem ale opowieści ciąg dalszy.

Wraz pokonywanymi km rower przeszedł lekkie zmiany, na początek wpadł nowy kompaktowy kokpit - Bontrager VR-S a że do sklepu pojechałem w urodziny szarpnąłem się na mostek do kompletu. Całości dopełniła owijka Bike Ribon + mały patent w postaci dwóch prowadnic do pancerzy w celu zwiększenia górnego chwytu co moim zadniem sprawdza się swietnie choć mogłbym poprawić to na rogach.

Potem było parę eksperymentów ze szttcami ale została jednak ta co jest.

Ostatni upgradem na ten moment są koła - dorawałem komplet Ultegry ale przód ma uszkodzoną obręcz, narazie zamontowałem tył a w oczekiwaniu na jakieś koło dawcę na przodzie wylądowało koło na Shimano 105 i Rigida w stanie praktycznie NOS :-)

Na ten moment jestem zadowolony - w najbliższych planach zmiana kasety na coś miększego ( ok 12-27) i tylnej przerzutki (miałem już kandydata ale trochę mi go szkoda). Potem już tylko rama ale to może na wiosnę :-)

Fotki:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek


Pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#20
mekp pisze:Ulep ulepem ale opowieści ciąg dalszy.

Wraz pokonywanymi km rower przeszedł lekkie zmiany, na początek wpadł nowy kompaktowy kokpit - Bontrager VR-S a że do sklepu pojechałem w urodziny szarpnąłem się na mostek do kompletu. Całości dopełniła owijka Bike Ribon + mały patent w postaci dwóch prowadnic do pancerzy w celu zwiększenia górnego chwytu co moim zadniem sprawdza się swietnie choć mogłbym poprawić to na rogach.

xMekpx
Czy mógłbyś wyklarować o co dokładnie chodzi?

#22
No właśnie. Problem z tymi kompaktowymi kierownicami Bontragera polega na bardzo małych przekrojach rur. Przez chwilę miałem styczność z kierownicą z plaskim górnym chwytem i bardzo sobie to chwaliłem. Te osłonki, po kilku eksperymentach przed założeniem owijki, znacznie poprawiły górny chwyt.

Problem pojawia się przy zewnętrznej osłonce na samym końcu - trzeba by coś zrobić żeby nie kończyła się nagle tylko płynnie bo zostaje niewygodny przeskok.

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#23
Dobra ze względu na fajny bajk co pojawił się ogłoszeniach bardzo mocno rozważam sprzedaż roweru.
Jakby znalazł się chcętny to za 1200zł z wysyłką w cenie oddam mój pojemnik na mydło - w 100% sprawny, czysty, gotowy do jazdy

Dorzucam jeszcze krzywe przednie koło do kompletu.

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996