#80
Zdarzyło się komuś że po odpowietrzeniu klamka była tak twarda że nie da rady jej wcisnąć?
Odpowietrzyłem magure hs33 quicksilver według instrukcji która jest w tym wątku. Klamka stwardniała a powietrza w układzie nie ma (mam przeźroczysty przewód było widać jak ucieka przy zalewaniu).

EDIT: Zalałem jeszcze raz i wszystko jest w porządku, nie mam pojęcia co było nie tak.

#81
Mi kumpel kiedyś odpowietrzył tak, ze miałem z 1-2mm skoku klamki, to stwierdził że będzie cisnął na maxa aż wywaliło kabel :-P
Ale to tak na marginesie xD
Ogólnie magury fajne, z żółtymi klockami działają w systemie włącz-wyłącz :-D

#82
Hej hej :-)
A czy ktoś konkretnie napisze co potrzeba do serwisu owej magury ???
Chodzi mi średnice przewodu (5.0 czy 5.1 a może 5.4?),oliwki,baryłki i inne co potrzeba?
Pacjent to HS33 Raceline i za niedługo dojdzie kolejny komplet HS33 Quicksilver :-D
Z forum wiele wyczytałem,ale konkretnie nie wyczytałem :-P

#84
Dostane przedni hebel i już wiem,że będzie za krótki przewód hamulcowy,dlatego pytam o wszelkie wymiary,części itp.,bo będę musiał przedłużać a i przy okazji wymienie na nowe ;-)

#87
Ok. Temat z oliwkami i przewodem ogarnięty,również magura założona,ale....mam widelec marcocha z5 i miałem straszne problemy z założeniem hebla na piwoty,ponieważ nie są w lini prostej jak powinno być. Z tyłu mam tez magure hs33,obręcz alexa dx32,czyli mega szeroką z kapciem 2.25 i tam jest ok, a z przodu kapeć ten sam a obręcz węższa bo alex dm24 i spójrzcie na fotke jak to z przodu wygląda,a pisze,bo nie wiem jak ustawić, żeby to było prosto i co najważniejsze booster nie wejdzie na hebla,co zrobić?
Załączniki
DSC_2354.JPG

#90
Kolego cardamon, przepraszam,ale,zdjęcie normalnie się zrobiło,nie wiem czemu wrzuciło się bokiem,pralką nie było robione odrazu mówie.
pozdrawiam.
Dzięki focker, za rade,spróbuje się pobawić.

#97
Yo.

Mam pytanko - kupiłem rower z meega zapowietrzoną HS11. Diagnoza to lejąca klamka.

Pytako czy da rade dobrać się do tłoczka?

Pacjent taki jak na foto poniżej (foto z internetów)
Obrazek


Ewentualnie może ktoś dysponuje hamulcem lub klamką w dobrym stanie na przeszczep? W najgorszym wypadku cały hamulec?

pozdrawiam
Maciej
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#100
Zazwyczaj problemem cieknącej Maury nie jest tłoczek, tylko porysowany cylinderek. Można spróbować wyciągnąć tłoczek, zmienić uszczelkę i wypolerować cylinderek drobnym papierem ściernym, ale zwykle niewiele to pomaga. Niestety - taki utok tych hamulców. Po prostu wymagają dbania, żeby w okolicach tłoczka nie było brudu.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#101
Czy mozna uzywac Magure bez boosterow...? Wystrczy zaparcie o rame klinami? Jezdził ktoś tak?
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike