#47
Dzięki szczodrobliwości Adamella (któremu niniejszym za dar pięknie dziekuję) trafiła do mnie taka oto frontowa zamieniarka:
Obrazek

Otóż, mili moi, jest to pierwsza przerzutka SR z górnym ciągiem - w katalogu 91 r. oferowana jeszcze dość nieśmiało, jako opcja, poza wszelkimi grupami w dziale "options and accesiories". O, patrzajta (za mombat.org):
Obrazek

I będzie w lawinie. Jako że kol. Adamello jeszcze je ma, jak zwykle kompetentnie i niedrogo, to powiem krótko: brać!

A poza tym, to jakiś tydzień temu fikuśne bar-endy z tego kataloga mignęły mi na lalegro. Ktoś z Was je skosił? Miałem nawet zalinkować, alem gapa, i zapomniał.
:-D
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#49
aldek pisze:Dzięki szczodrobliwości Adamella (któremu niniejszym za dar pięknie dziekuję) trafiła do mnie taka oto frontowa zamieniarka:
Proszę bardzo! Miała być M651 ale po pierwsze primo była używana w niewiadomojakimstanie, a po drugie primo (ultimo) pomimo że komputer mówił że JEST to ona niczym Czak Norris "zaginęła w akcji" i znalazła się dopiero dziś w jednym z rowerów i to na rurze podsiodłowej!!!

Jak żadne dziady nie wykupią na handel z 500% przebitką na hamerykańskim jebaju to tymi przerzutkami SUNTOUR TOPPULL w tym roku ubieram choinke :mrgreen:

#51
W ostatni weekend pobrałem lawinę, która jest teraz rowerem mojej najstarszej córki, i wybraliśmy się z Zapłotkiem pogapić się na podorywki na polach no i trochę pognać przez las. To dobra okazja, by pokazać kilka drobnych zmian, które zaszły w tym uroczym dziewczyńskim rowerku.

Po pierwsze, lawina dostała stojak pod kanti (dzięki corrado). Wkrótce pogonimy z niej hamulce stx, zastąpią je nieco butikowe, ale ładne hamulce curve.
Obrazek


Ma wreszcie przednią przerzutkę Suntour, do kompletu brakuje tylko tylnej XC Pro lub LTD, której nieśpiesznie sobie szukam. Rowerek zostaje na x-rajach, mam dla niej thumby, ale zostały one ofukane przez właścicielkę roweru, która chce gripy, i już.
Obrazek


Jeśli pytacie, jak się na lawinie zasuwa, to odpowiem: GiT!
Obrazek

:-D
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#55
mozliwe, ze bedzie "fikac" - najpewniej w samym srodku; poprobujesz montazu linki "od gory" srubki, ew. zobaczysz czy miekszy pancerz (hamulcowy) cos da... w ostatecznosci bedziesz musial skombinowac sobie dodatkowe podkladki do kasety (mozesz uzyc takich blaszek kolistych uzywanych w wolnobiegach do kasowania luzu.

w dalszej kolejnosci moznaby odswiezyc przednia oponke (ta ma cos niski skinwall;) i sprobuj jeszcze gdzies zamontowac thumby i pokazac córze, ze to fajna zabawka

ps. co to za piasty i klamki tam montowales?
Obrazek

#57
wlasnie sobie cos przypomnialem - moze byc jednak lepiej z tym sramem;
w instrukcji do manetek typu bar-endu od jasia-luisa byla tabelka kompatybilnosci; musze na to rzucic okiem, ale pamietam, ze bylo cos o mixie z suntourem...
Obrazek

#60
jak bede w garazu to jej poszukam;
latwo zrozumiec te roznice - w koncu mamy do czynienia z roznymi fabrykami, inna linia technologiczna;

jedna sprawa to typowe dla danego producenta wymiary indexu w manetce (roznice powinny byc niewielkie ale...) do tego przerzutki sa troche inaczej konstruowane - inna dlugosc pantografu, inne miejsce montazu linki = inna dzwignia; i do tego musi byc rozny spacing kasety...
Obrazek

#61
Słuchejta: Układ jest taki: mamy grypszyfta 1:2, linkę, kompatybilną z tym układem kasetę, i ramię przerzutki. Jako że wajcha robi to, co każe jej linka, to problemu nie powinno być.

W teorii.

Jedyny niuans, który może nam tu fiknąć, to inny ekutejszyn rejszio. Czyli, po polsku, uciąg linki/przesunięcie ramienia. Kwerenda w sieci nie dała mi jasnej odpowiedzi, jaki uciąg stosował suntour. Ta kwerenda jednocześnie dała odpowiedź na to, czemu przegrał rywalizację z Shimano. Bo wewnątrz siebie samych wariantów kaset miał od cholery :-D
Trafiłem na lapidarną informację, że uciąg linki jest 1:1,5. Jeśli to jest prawda, to to jest bednjus. I prawdopodobnie odpowiedź, czemu Skoliozie nigdy nie udało się pożenić SR z Shimano. I nie uda się ten myk z grypszyftami.

No ale jest jedno ale. Pamiętajta, że my tu mamy kasetę ósemkową, złożoną nieco ciaśniej. Więc, czysto hipopotamicznie, gdybyśmy podpięli na drugi koniec SIÓDEMKOWY grypszyft? Przy wycentrowaniu na środkową, czwartą koronkę, błąd na skrajnych powinien być akceptowalny dla lekko przechodzonej przerzutki.

Ale to oczywiście toereteo ino, trza po prostu zakręcić, i spróbować. Ot, co.
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#62
teoria teoria a praktyka jest taka, ze thumby suntoura z rd shimano i kaseta shimano 7-8 dziala ok z minimalnym bledem w srodku; wishbone na 7s z rd suntour i kaseta shimano 7s dziala bardzo ladnie (chociaz porownujac do wspolczesnych manetek jest ona strasznie wolna i niedokladna - trzeba czasami przeciagnac linke), commandy z rd suntour i kaseta 8s (sram r8) nie ida sie dobrze ustawic - tyle ustawien pamietam;

ramie i montaz linki sa wbrew pozora bardzo wazne co moge teraz zaobserwowac mieszjac campe z shimano...

praktyka jest taka - gora kasety ma byc wezsza (jesli bedziesz zalozysz 8 koronek - mozesz probowac z 9-kowymi podkladkami u gory); a u dolu szersza;

Wartaloby tez, zeby kaseta nie miala zebow "na przemian" (czyli zab jednej wypadajacy miedzy zebami drugiej), tylko z jak najgladszym przejsciem - mozesz duzo ukombinowac, jesli wytniesz w koronce wiecej miejsca na dluzszy zabek bebenka;

z drugiej strony jak juz suntour to caly, pelnogrupowo a nie takie polsrodki... albo przeloz Corce tutaj jakis fajny mix shimano-sachs-sram-egzotyka, a suntoura zostaw do innej ramki..
Obrazek

#64
Hmm to ja się powstrzymam ze sprzedażą przedniej 651 z górnym, na wypadek jak by coś poszło nie tak z tym romansem sr-sh i jakbyś chciał DXa.

Lubię ten projekt :-)

#65
Przednia bangla jak ta lala i zostaje. Tak przy okazji, to mi się uzbierało wiadro przerzutek przednich.
Mam więc do oddania za dobre słowo rzeczone DX z górnym ciągiem, ale, uwaga, na grubaśką rurę 35. Mowa oczywiście o tym dziwadle, które ma ino logo shimano na czarnym wózku.

@ skolioza Osiągneliśmy chyba gdybadno w tym gdybaniu – trza to po prostu sprawdzić. Niemniej, większość opisanych kejzów sunturowskich dotyczy innej kombinacji: klikadła SR (bo są fajne) i kaseta Shimano (bo ta SR to horror) + ewentualnie przerzutki SR (bo też wyglądają fajnie).
Takiej kombinacji, jaką ja mam, nikt chyba nie opisywał :-D

@ zimny: Fajny mix SRAM/Shimano z lekkim SR jest już teraz. Drobna modyfikacja dotyczy jedynie aparatu tylnego, który może tu być, ale nie musi. Sachsem jestem już znudzony, poskładałem rowery i na kwarcu, i neosie z centerą, srty też. Dość już tego :-D
Ostatnio zmieniony 2012-09-27, 13:48 przez aldek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#68
Dzięki sztopiemu (arcywielkie dzięki!) polowanie zakończone, widać już finisz.
Oto GiT paka od sztopiego, a w niej widelec 3D od GT. Młodzieży zwracamy uwagę na haki - umożliwiają one zmianę bazy kół, w połączeniu z regulacją wysokości haka daje to pole do dziwacznych, niebezpiecznych i zupełnie bezrozumnych eksperymentów, słowem, wielkiej radochy, która stanie się wkrótce moim udziałem :-D
Obrazek


Złożę wkrótce aplikację u kolegi Himayera, może podjąłby się ociapkowania tego widelca, by pasował do lawiny...
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/
cron