#32
smolar pisze:(do skolioza)miałem kiedyś te conti...generalnie lubię kapcie z przewaga mięsa(choć to ciężkie sztuki),ale za to wymagają mniej tlenu(nawet o 1at,bez obawy o morale obreczy)dając tym samym zaskakującą amortyzację(sztywniaki,to o was),rzecz jasna skwarki są niezastąpione w błocie i śniegu,ale przy suchym mięśniaki dają absolutnie radę(nie wstajemy na podjazdach!!!).
odziwo,jednak mozna je przebić na...akacji;-)
guma na suchym daje rade, nawet w trudniejszym terenie... nie jest agresywna, ma pasek na środku, więc łatwo się toczy Problemy zaczynają się jak robi się ślisko - nie robi w ogóle, jeździ jak chce
W sumie po wyglądzie bieżnika ciężko spodziewać się czegokolwiek innego :-D
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#33
aldek>
Podoba sie, jak widze bialego klasyka to odrazu przypomina mi sie bridgestone MB-0 ;-)
a propo wspominanych manetek, wlasnie w swoim karakoramie elite wywalilem DX'y i wstawilem thumby suntoura, wizualnie fajnie sie wkomponowaly, dzialanie bez zarzutu, bardziej mi odpowiadaja niz klikaczki.
Swojego bede robil raczej na modłe ala rivendell hunqapillar/bombadil http://www.flickr.com/photos/87662045@N ... otostream/
Siodla zdazylem juz zmienic kilka razy, zatknąłem na razie brooksa b17, ale to na razie...

#34
Piękna ramka. Ładna korba Suntour ale faktycznie widziałbym tutaj Shimano dla spójności. Nie chcesz się może wymienić na XT M732 z ładnymi blatami? ;-) Powiedziawszy to, właśnie buduję rower na pełnym Suntourze ale stery i pedały będą Shimano, jako że pedały Suntour są w cenach niebotycznych a stery w calowym rozmiarze są trudno dostępne.

#37
Dzięki.
Ale bujawy odpadają.
Jestem po wstępnych rozmowach z panem malarzem, który namaluje ciapki na tym niebieskim widelelcu. Zrobił już wstępne próby na jakiejś innej rurze, i efekty są obiecujące.
Muszę tylko znaleźć czas, by wideł wykręcić, i mu wysłać.
Nie będzie to co prawda orginalny widelec GT 3D, ale póki takiego nie upoluję, będzie zasuwać z gt bologna cut przemalowanym w ciapki.
Taki jest plan.
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#41
Była dx z górnym ciągiem na bank, z tej maszyny zdemontowaną sprzedawał kolega adamello, niestety, wyprutym byłem był wtedy z pieniędzy, więc żem nie kupił. Ot, co.
Teraz jednak podświadomie czuję, że to stx rc (aczkolwiek uwielbiam te komponenty!) tu nie pasuje, głównie datą. I szukam czegoś zdatniejszego. W ostateczności jakiś lx lub xt, choć nie wiem, czy xt na 92 r. to w ogóle jakieś było, nie znam się na datowaniu komponentów zbytnio, skoliozo pomóż.
:-D
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#47
Dzięki szczodrobliwości Adamella (któremu niniejszym za dar pięknie dziekuję) trafiła do mnie taka oto frontowa zamieniarka:
Obrazek

Otóż, mili moi, jest to pierwsza przerzutka SR z górnym ciągiem - w katalogu 91 r. oferowana jeszcze dość nieśmiało, jako opcja, poza wszelkimi grupami w dziale "options and accesiories". O, patrzajta (za mombat.org):
Obrazek

I będzie w lawinie. Jako że kol. Adamello jeszcze je ma, jak zwykle kompetentnie i niedrogo, to powiem krótko: brać!

A poza tym, to jakiś tydzień temu fikuśne bar-endy z tego kataloga mignęły mi na lalegro. Ktoś z Was je skosił? Miałem nawet zalinkować, alem gapa, i zapomniał.
:-D
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#49
aldek pisze:Dzięki szczodrobliwości Adamella (któremu niniejszym za dar pięknie dziekuję) trafiła do mnie taka oto frontowa zamieniarka:
Proszę bardzo! Miała być M651 ale po pierwsze primo była używana w niewiadomojakimstanie, a po drugie primo (ultimo) pomimo że komputer mówił że JEST to ona niczym Czak Norris "zaginęła w akcji" i znalazła się dopiero dziś w jednym z rowerów i to na rurze podsiodłowej!!!

Jak żadne dziady nie wykupią na handel z 500% przebitką na hamerykańskim jebaju to tymi przerzutkami SUNTOUR TOPPULL w tym roku ubieram choinke :mrgreen:

#51
W ostatni weekend pobrałem lawinę, która jest teraz rowerem mojej najstarszej córki, i wybraliśmy się z Zapłotkiem pogapić się na podorywki na polach no i trochę pognać przez las. To dobra okazja, by pokazać kilka drobnych zmian, które zaszły w tym uroczym dziewczyńskim rowerku.

Po pierwsze, lawina dostała stojak pod kanti (dzięki corrado). Wkrótce pogonimy z niej hamulce stx, zastąpią je nieco butikowe, ale ładne hamulce curve.
Obrazek


Ma wreszcie przednią przerzutkę Suntour, do kompletu brakuje tylko tylnej XC Pro lub LTD, której nieśpiesznie sobie szukam. Rowerek zostaje na x-rajach, mam dla niej thumby, ale zostały one ofukane przez właścicielkę roweru, która chce gripy, i już.
Obrazek


Jeśli pytacie, jak się na lawinie zasuwa, to odpowiem: GiT!
Obrazek

:-D
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#55
mozliwe, ze bedzie "fikac" - najpewniej w samym srodku; poprobujesz montazu linki "od gory" srubki, ew. zobaczysz czy miekszy pancerz (hamulcowy) cos da... w ostatecznosci bedziesz musial skombinowac sobie dodatkowe podkladki do kasety (mozesz uzyc takich blaszek kolistych uzywanych w wolnobiegach do kasowania luzu.

w dalszej kolejnosci moznaby odswiezyc przednia oponke (ta ma cos niski skinwall;) i sprobuj jeszcze gdzies zamontowac thumby i pokazac córze, ze to fajna zabawka

ps. co to za piasty i klamki tam montowales?
Obrazek

#57
wlasnie sobie cos przypomnialem - moze byc jednak lepiej z tym sramem;
w instrukcji do manetek typu bar-endu od jasia-luisa byla tabelka kompatybilnosci; musze na to rzucic okiem, ale pamietam, ze bylo cos o mixie z suntourem...
Obrazek

#60
jak bede w garazu to jej poszukam;
latwo zrozumiec te roznice - w koncu mamy do czynienia z roznymi fabrykami, inna linia technologiczna;

jedna sprawa to typowe dla danego producenta wymiary indexu w manetce (roznice powinny byc niewielkie ale...) do tego przerzutki sa troche inaczej konstruowane - inna dlugosc pantografu, inne miejsce montazu linki = inna dzwignia; i do tego musi byc rozny spacing kasety...
Obrazek