#19
Teraz jestem w pociagu, a jak wrócę do domu to mam nadzieję, źe znajdę siłę na umycie zębów przed snem. Ale luknij do mojego postu sprzedażowego "Porządki garażowe". Tam są o nim dwa zdania.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#25
Uwaga dzieci, lawina leci :-D
Obrazek


A to było tak, że przyjechał wczoraj corrado, zagłaskał mi psa, no i wzieliśmy się do roboty. Śmiechu było, co niemiara – bo założyłem te p... x-raje po brytyjsku, czyli lewy na prawy, i na dodatek zdążyłem im wymienić linki, gdy okazało się, że ta prawa, co tak naprawdę była lewa, jest za krótka :-D
Szanowną publiczność proszę o chwilę zadumy nad prowadzeniem linki do tylnej przerzutki. Nie dość, że skubana ona chytrze się w rynnie pod rurą chowa, o, patrzajta:
Obrazek


... to jeszcze, jak z rynny wylizie, to podsiodłową rurę po czarnym plastiku smyrnąwszy, skubanieńka przez dziurę w piwocie zasuwa. O, ta:
Obrazek


W wersji na wczoraj miała lawina czarne ritcheye z-maxy, ale corrado zasugerował, coby dać vredensteiny cieliste. I na nich tera stoi. Jednak Agata orzekła, że lepsze byłyby czarne z cielistym bokiem, więc jak kto ma, niech cynę da.

Dobra, teraz dwa łyki techniki: Stoi ona pięknie na widelcu bologna cut (to gitowska nazwa, nie pytajcie skąd ją wytrzasneli, na wideł od spodu przycięty, na tym przycięciu jest logo gt wytłoczone, a jakże). Korba, przeca widzą, ukochana ma wreszcie znalazła miejsce, corrado nosem kręcił, że nie pasi, ale moim zdaniem pasi, i już.
RD to dx, fd to stx rc (nie mam chwilowo co innego), kółka mavic na lx-ach ogryzkach, kiera gt, xraje, sztyca cr-mo zoom (rewelacja!), turbo białe z blachami a'la rolls, takie tam, listę potrzeb ogłoszę w osobnym poście, jak to ogarnę trochę...

Waży ta piękność 11,34 kg, myślę, że na lżejszym supporcie, sterach i pd oraz dętkach powinna spaść trochę.

Jak się jeździ? GiT. Czyli pewnie i stabilnie, nie jest to sprzęt dla adehadowskiej młodzieży, pazur pokazuje w piachach, na podjazdach da się nią uciec, typowe gt jednym słowem.

Jak będzie mi się chciało, to wrzucę też filmik z corradem, jak sposobi tę lawinę :-D
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#26
piękny rower, rama pełna smaczków,to oczywiste,ale...
jak zwykle nie podoba mi się mieszanie osprzetu(grupy/marki/roczniki!,w tej kwestii dopuszczam tylko tzw tuning parts,oraz grip shift),oraz kolorów obręcze/kiera/sztyca/faja(w tym przypadku bez tej ostatniej,urocza inżynieria),po za tym...w kremowych butach na pewno mu lepiej,a przy tej małości,z tą geo wygląda niczym 29(choć to z pewnością niepożądane;-)
Ostatnio zmieniony 2011-11-03, 18:21 przez smolar, łącznie zmieniany 3 razy.
śmietnik to nie retro!

#27
Widelec pasuje jak ulał, sztyca super i ogólnie fajnie ta lawina wyszła
mam jednak podobnie mieszane odczucia co do miksu osprzętu jak Smolar (no, może nie tak ortodoksyjnie jak on, ale SRa z Shimano to jakoś nie lubię mixować)- ja bym tu wrzucił pełną grupę XC-Pro z krótkim wózkiem :-D

A co do puszczenia tylnej linki - Ubrake ma wyżej rozstawione piwoty niż canti, więc jeśli rama nie jest wielka to wypadają one na rurze a nie obok rury Stąd też owa dziura
Podobnie mam u siebie, choć Ubrake jest akurat na dole
Obrazek
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#28
(do skolioza)miałem kiedyś te conti...generalnie lubię kapcie z przewaga mięsa(choć to ciężkie sztuki),ale za to wymagają mniej tlenu(nawet o 1at,bez obawy o morale obreczy)dając tym samym zaskakującą amortyzację(sztywniaki,to o was),rzecz jasna skwarki są niezastąpione w błocie i śniegu,ale przy suchym mięśniaki dają absolutnie radę(nie wstajemy na podjazdach!!!).
odziwo,jednak mozna je przebić na...akacji;-)
śmietnik to nie retro!

#29
1.jestem przekonany, ze Ci cora Aldku nawet nie musnie lancuchem (duzego) blatu;) - dlatego moze fajnie byloby zmienic kiedys na MD albo zaszalec z bashem.

2.juz pewnie przesadzone, ze pelnego suntoura tu nie bedzie. Ladnie by moze wygladal, szczegolnie z thumbami lub whishbonem, ale z drugiej strony shimano jest duzo plynniejsze i szybsze (coz HG). Takze moze kiedys ten projekt dojrzeje do czarnego xt M73x i czarnych dodatkow.

3.zlotego maga zupelnie odpusciles? W zimowe wieczory mozesz zaryzykowac malowanie, nawet nie trzebaby go bylo rozkrecac (ani nie ma srub do upaprania od spodu, a gore zabezpieczysz tasma malarska). Letkie zmatowienie, podkladzik i przyslowiowo "pierd#lniesz kolorek" wedle uznania - ecru, perla, alabaster, czy co tam chcesz
Obrazek

#30
Zimny, bingo, tutaj raczej to piękne dx jest do zmiany na jakiś długi wóz, przy tej korbie.
Rozważaliśmy też z corrado opcję zamiany na white industries na przód, ale nam się już nie chciało suportami wachlować.
Więc albo będzie white + krótki wóz albo sr i jakiś z długim. No i fd też do zamiany, rzecz jasna.

Teraz będzie ideowo: jednorodność grupowa jakoś mnie nigdy nie kręciła jako cel w składaniu rowerów. Po prostu. Nie kumam tego ciągu, podobnie jak nie kumam ciągu do butikowego cnc, rowery od a do z złożone na jakimś jednym szpeju mnie nudzą. Tak mam, i to się nie zmieni.
Rower jest spójny wiekowo w miarę, chyba tylko te gripshifty wybiegają parę lat w przód, no i kaseta. Orginalnie było tu full dx, ale - j.w. nie będę się na to sadzić.

Co do jednorodności kolorów sztycy i kiery, to z premedytacją tę zasadę olewam, to jakiś absurd jest, estetycznie się to nijak nie tłumaczy moim zdaniem.

Co do amora - był tutaj srebrny futurszok (czyli mag) rozważany, ale jak żem zobaczył, jak to wygląda z tym widłem, to koniec dyskusji.
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#32
smolar pisze:(do skolioza)miałem kiedyś te conti...generalnie lubię kapcie z przewaga mięsa(choć to ciężkie sztuki),ale za to wymagają mniej tlenu(nawet o 1at,bez obawy o morale obreczy)dając tym samym zaskakującą amortyzację(sztywniaki,to o was),rzecz jasna skwarki są niezastąpione w błocie i śniegu,ale przy suchym mięśniaki dają absolutnie radę(nie wstajemy na podjazdach!!!).
odziwo,jednak mozna je przebić na...akacji;-)
guma na suchym daje rade, nawet w trudniejszym terenie... nie jest agresywna, ma pasek na środku, więc łatwo się toczy Problemy zaczynają się jak robi się ślisko - nie robi w ogóle, jeździ jak chce
W sumie po wyglądzie bieżnika ciężko spodziewać się czegokolwiek innego :-D
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#33
aldek>
Podoba sie, jak widze bialego klasyka to odrazu przypomina mi sie bridgestone MB-0 ;-)
a propo wspominanych manetek, wlasnie w swoim karakoramie elite wywalilem DX'y i wstawilem thumby suntoura, wizualnie fajnie sie wkomponowaly, dzialanie bez zarzutu, bardziej mi odpowiadaja niz klikaczki.
Swojego bede robil raczej na modłe ala rivendell hunqapillar/bombadil http://www.flickr.com/photos/87662045@N ... otostream/
Siodla zdazylem juz zmienic kilka razy, zatknąłem na razie brooksa b17, ale to na razie...

#34
Piękna ramka. Ładna korba Suntour ale faktycznie widziałbym tutaj Shimano dla spójności. Nie chcesz się może wymienić na XT M732 z ładnymi blatami? ;-) Powiedziawszy to, właśnie buduję rower na pełnym Suntourze ale stery i pedały będą Shimano, jako że pedały Suntour są w cenach niebotycznych a stery w calowym rozmiarze są trudno dostępne.

#37
Dzięki.
Ale bujawy odpadają.
Jestem po wstępnych rozmowach z panem malarzem, który namaluje ciapki na tym niebieskim widelelcu. Zrobił już wstępne próby na jakiejś innej rurze, i efekty są obiecujące.
Muszę tylko znaleźć czas, by wideł wykręcić, i mu wysłać.
Nie będzie to co prawda orginalny widelec GT 3D, ale póki takiego nie upoluję, będzie zasuwać z gt bologna cut przemalowanym w ciapki.
Taki jest plan.
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#41
Była dx z górnym ciągiem na bank, z tej maszyny zdemontowaną sprzedawał kolega adamello, niestety, wyprutym byłem był wtedy z pieniędzy, więc żem nie kupił. Ot, co.
Teraz jednak podświadomie czuję, że to stx rc (aczkolwiek uwielbiam te komponenty!) tu nie pasuje, głównie datą. I szukam czegoś zdatniejszego. W ostateczności jakiś lx lub xt, choć nie wiem, czy xt na 92 r. to w ogóle jakieś było, nie znam się na datowaniu komponentów zbytnio, skoliozo pomóż.
:-D
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/