Pomoc w poskładaniu ramy GT LTS

#1
Witam wszystkich :)

Mam nadzieję, że tu znajdę rozwiązanie mojego problemu, niestety google nie było łaskawe mi pomóc.


W czym rzecz, nie tak dawno temu, wylicytowałem na alledrogo ramkę, GT LTS 1000 (wg autora aukcji, wg mnie to model LTS-1). Według opisu i zdjęcia, rama wyglądała na złożoną i w większości kompletną. Zaryzykowałem i wygrałem aukcje, ramka dotarła ale nie jestem w stanie jej poskładać. Na swą obronę mam jedynie to, że to pierwszy full w moim życiu, i jestem w tym troche zielony. Ile byłem w stanie, tyle poskładałem, ale niestety nie udało się połączyć 2 elementów - górnego wahacza, tego gdzie mocuje się damper z elementem dolnego wahacza - tam gdzie piwoty pod v-brake.

Z reklamówki części od sprzedającego, pozostały elementy widoczne na foto. Niestety nie mogę się połapać jak to skręcić. Wśród części są, 2 śruby imbusowe, pasujące w gniazda części z piwotami, 2 łożyska z tulejkami z gwintem, i parę innych detali.

Ma ktoś jakieś pomysły?

z góry dziękuję i pozdrawiam
Adnnn
Załączniki
1.jpg
2.jpg

#3
fakt, odwrotnie zamontowałem, do zdjęcia.

ale chodzi głównie o te 2 otwory w tej części która jest do góry nogami, tam mają być jakieś łożyska? Te które mam, nie pasują, za duże są, reszta elementów za mała, tak jakby czegoś brakowało.

#4
ja mam tak:

Obrazek


masz gdzies zdjęcie wszystkich elementów które miałeś przed składaniem ? to by troche pomogło, mi sie wydeja że elementy nr 3 to łożyska i powinny iść tam gdzie u mnie są duże łożyska

#5
parę fotek na szybko, umieściłem w galerii:

Zdjęcia

hmm, dziwna sprawa, bo z Twojego opisu zdjęcia, u mnie występują tylko te lożyska ślizgowe łączące przy hakach koła, innych łożysk nie mam. Pod zaciskiem sztycy jest pusta oś, którą wbiłem wg instrukcji z YT gumowym młotkiem, a koło suportu są 2 stożki, w 1 z nich jest kawałek gwintu na tym wąskim dziubku - widać na foto.

element numer 3 z pierwszego postu - łożyska, niestety w żaden otwór nie pasuje.

Sprzedający uparci twierdzi, że wysłał kompletny sprzęt...
Mam dostęp do tokarki, sklep z łożyskami niedaleko, sęk w tym, że nie wiem czego mi faktycznie brak...

#6
jeżeli punkt obrotu przy suporcie i przy sztycy masz kompletnie złożony to coś za dużo cześci pokazałeś w pierszym poście (1.jpg)

łożyska - elementy nr 3 nie pasują gdzie ? wg. mnie to Ci brakuje łożysk ;-)