Mongoose

#1
Nie dawno kupiłem takiego mongoła, model Alta '96, katalogowo stał na Alivio
Obrazek

foto z aukcji

Nigdy nie przepadałem za Mongoosami ale już jakiś czas szukałem alu ramy i ta mi się spodobała. W sumie nic specjalnego, zwykłe proste rurki, nie za ciężka ani lekka. Niestety suport jest zapieczony na amen, wyczyszczę i nasmaruję ponownie, może będzie się jakoś kręcić.

Na początku chciałem żeby jeździł jako singiel a później na XT 737. Dzisiaj podliczyłem na szybko i przy singlu wyjdzie niecałe 10 kg więc chyba tak zostanie. Obecnie jest bez lakieru, "wyszczotkowana". Widelec aluminiowy ale nie wiem co to (ok. 770 g), z paskudnie grubą warstwą proszku. Sztyca i kiera Zoom. Jedynie inne opony będą, te notosy są trochę zbyt wąskie.
Obrazek

ALBUM
allegro
rowerki

#5
złóż go z powrotem, nałóż klucz do tego oczkowy dobry i sciśnij suport np szpilką od koła aby mocno klucz dociskal do miski, ,następnie młotek gumowy duży i i pobijaj, w strone zakręcania i w drugą , ,tylko pamiętaj klucz musi być dobrze spasowany z miską , pare lat temu pisałem ze są dwa typy misek i kluczy pod ścięte ząbki i proste

Powinno to ruszyć , wcześniej mozesz podlać od wewnatrz nawet coca colą


Jeśli byś miał suport skręcany z części i miske prawą z dwoma ścięciami, to też jest specjalny klucz firmu Union , kawał szpeja , który zakłada sie na miske i z drugiej strony skręca całość i nie ma bola żeby mnie poszło .......
Ostatnio zmieniony 2014-11-09, 18:53 przez Piotr, łącznie zmieniany 1 raz.
www.velotech.pl

#8
Ramka fajna a z suportem to namocz go mixem atf+aceton 50/50 czy nawet samym acetonem jak atf nie posiadasz. Czyli zmywacz do paznokci z czerwona nakrętka szklana butelka. Sam nieraz miałem suport na amen i ta mixtura dziala tak ze wd sie chowa. Bez minimum metrowej rurki to nie ma co się zabierać. Najlepszy jest krótki klucz z rączką w który można młotkiem. W eurobike serwis ma taki i tym pononali suport w balance. Klucz można przymocowac szpilka z tylnego koła tak jak Piotr pisał.
A czy przypadkiem zdjęcie z balkonu nie bylo robione na ratajach bo chyba poznaje to miejsce.

#9
Już próbowałem wszystkiego z tego co piszecie, oprócz tego acetonu. A rączkę do klucza pogiąłem. W zasadzie suport już jest wyczyszczony - szczoteczka, benzyna a później akra i przepłukanie wodą. Smarowałem strzykawką z igłą i kręci się jak nowy.

Jak mi rama przypasuje to może w przyszłym roku jeszcze się z nim pomęczę. Ale obawiam się, że jak puści to z połową gwintu.

A zdjęcie robione na balkonie w kozich bańkach :)

Jeszcze tylko klamki będę odbierał w przyszłym tygodniu, piwoty i można składać do kupy.
allegro
rowerki

#10
I chcesz zostawić ten suport to wiesz że się nakombinujesz z doborem korby pod linie łańcucha.
O gwint sie nie martw mi to sie nie zdarzyło. Mimo kleju na gwincie, ktory jeszcze acetonem domyje choć miska ht2 wchodzi. Pokombinuj z acetonem a jak nie dasz rady to do eurobike 5tka sobie możesz podjechać.
A zdjęcie nie jest robione w kozich bańkach tylko 5 przystankow ode mnie. :-)

#14
kuba84 pisze:Już tak robiłem i nic, do tego jakiś odrdzewiacz, cola, wd-40...
a nie masz przypadkiem suportu odkręcanego w drugą stronę?
mnie kiedyś taki zaskoczył u wujka w rowerze.
stękałem, pukałem, szarpałem
a on był w drugą stronę....
centurion accordo gt '88, gary fisher big sur '99, trek singletrack 950 '95, romet-universal '82, centurion-ritchey '90-91, nishiki bombardier '94, peugeot black rock '90, univega dual action-pro '96, koga-miyata traveller '91/ ramy; wheller 6600 '93, centurion accordo '87, katrga dx '90 /było: muddy fox courier comp '92, peugeot mackenzie '92, giant cold rock '90, '91, '92,

#15
Raczej nie, próbowałem odkręcać w drugą ale nic z tego.

Mongoose już jeździ, wyszło 10 kg bez kilku gram. W weekend powinienem cyknąć kilka zdjęć. No i myślałem, że bardziej dostanę po łapach przez ten alu wideł ale jednak nie, jest spoko.
allegro
rowerki

#22
Współczuje. Profilaktycznie wybije zmyje lakier w środku i nabije jeszcze raz.
Ale nie przejmuj sie i tak suport kaplica była a upolujesz coś nowego za tanioche bo tego raczej nie pospawasz.

#27
cardamon pisze:ale że co ? sprzedajesz ? co to za wideł ?
ale widelec czy ramę? widelec sobie zostawiam, nie wiem co to - u majeranka wisi podobny (haki i pwioty identyczne), tyle że gięty
http://allegro.pl/widelec-aluminiowy-po ... 21497.html
skolioza pisze:ale ze sterami to rzeźba jakaś...
no rzeźba :) miały być DX-y od Ciebie ale trafiłem te YST, a że nie chciałem ciąć sterówki to dołożyłem jedynie nakrętkę
focker pisze:To są stery od Kony oryginalne?
chyba nie, z tego Indiana http://fotoo.pl//out.php?i=882831_dsc06517.jpg
Hubert pisze:Profilaktycznie wybije zmyje lakier w środku i nabije jeszcze raz.
przy tym Twoim czoperze to pewnie i tak prędzej czy później pęknie :)
allegro
rowerki