suport BB-UN52-E długość?

#1
Witam

Mam dwie lewe ręce do naprawiania roweru, ale ostatnio zabrałem się za wymianę suportu. Po wyjęciu okazało się, że jest to suport BB-UN52-E. Odczytałem z niego, że jest to mufa 68 ale długości ośki na naklejce nie ma.
Jest wybity wymiar na ośce MM110 E. pomiar moją suwmiarką to coś około 11.1

a według specyfikacji shimano = 110.5 z roku 98.

http://rowery.zbooy.pl/shim1998.html

Czy to oznaczenie z ośki MM110 E to 110mm bo pomiar i tabela mówią co innego?
Planuje kupić WKŁAD SUPORTU BB-UN54 68x115 mm / BSA ???


Proszę o wyrozumiałość dopiero co się zabrałem za podstawowe naprawy :-)

Pozdrawiam
Peugeot PFN10 z 1979?, Rocky Mountain Blizzard, ORANGE P7 - 1998 - dawniej :)
Załączniki
suport 98.JPG

#3
Moja pomyłka źle spojrzałem, chodziło mi oczywiście o 110,5.

Rozumiem, że 68x110 mm powinno być ok?
moje typy to:
shimano BB-UN54 68 x 110
BB-40 (ACCENT) 68 x 110,5

Tylko jeszcze sprawa oznaczenia na suporcie mam BB-UN52-E,. Chodzi mi o to "E" z tego co czytałem to jest to support w wersji kiedy przerzutka przednia jest mocowana na suporcie (dodatkowa obejma na mufie suportowej). I ja mam tak przednią przerzutkę zamontowaną.

Czy to oznaczenie ma istotny wpływ bo z bb-un54 to tylko wersja68x113 mm / BSA / E-typ?
Reszta rozmiarów E-typ nie ma.
Mogę zwykły shimano BB-UN54 68 x 110 zamontować?
Peugeot PFN10 z 1979?, Rocky Mountain Blizzard, ORANGE P7 - 1998 - dawniej :)

#4
Wydaje mi się (ale pewien nie jestem!), że suporty dla e-type miały nieco inną szalkę od strony korby (bez przerzutki po dokręceniu jej na max między rantem a ramą zostaje i tak przerwa)
Przyznaję jednak ze taka fd to nie mój faworyt i temat tylko liznąłem.....
Nie sądzę aby był problem z założeniem takiej przerzutki na zwykłą oś ale głowy za to uciąć sobie nie dam - za małe mam w tej materii doświadczenie aby dać jednoznaczną odpowiedź
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#5
Dzięki za pomoc. :-) Skolioza Masz rację.
"Kto pyta nie błądzi"
Sprawa przedstawia się następująco:
W serwisie Eurobike (przedstawiciel shimanio) oraz innym (drugim) podpytałem serwisantów jak się ma sprawa i rzeczywiście jest różnica w szerokośc.
Można kombinować ale ja nie lubię. :-)

Jedyne rozwiązanie bez kombinacji to:
1) Zakup jedynego oferowanego przez shimano suportu BB-UN26 68x110 mm / BSA / E-typ (ciekawe ile wytrzyma)
2) Tak jak wspomniałeś założenie przerzutki na ramę(tak jak to obecnie jest w rowerach) i nie jest to chyba duży problem.
Jeszcze raz dzięki
Peugeot PFN10 z 1979?, Rocky Mountain Blizzard, ORANGE P7 - 1998 - dawniej :)
cron