6 sierpnia, Zwardoń - Rycerzowa - Przegibek

#1
6 sierpnia mam kurs do Zwardonia i z powrotem (potwierdzony, mam urlop itd - więc po prostu wyjazd z mojej strony jest pewny). Wraz ze mną w aucie będą 3 osoby, więc pozostaje miejsce na 4tą osobę i może 5tą w lekkim ścisku i z możliwością mandatu (bo auto zarejestrowane na 4y, ale jest 5 miejsce z pasem normalnie) ;) Ale ścisk tylko w jedną stronę jak coś a do tego ładnie się benzyna rozłoży na wiele osób.

Trasa - cokolwiek ze Zwardonia. Wielka Racza,Rycerzowa, Przegibek - tak się same narzucają. Kiedyś cośtam planowaliśmy, więc...?

#2
jak wrócę cały z łudstoku to bym się wybrał, ale zaznaczam że rekonwalescencja może chwilę potrwać i forma również średnia będzie więc jeśli big racza to nie czerwonym tylko bezpośrednio żółtym :lol:

#8
ja tam po dobrej rozgrzewce przyjadę już więc Corrado może wpadać. Powiedziałbym że będzie co wspominać gdyby nie fakt, że nic bym nie zapamiętał z tego wypadu.
Mam nadzieję że pogoda się uda, bo jak będzie taka kupa jak obecnie to się poddaję

#11
generalnie non-stop szlakiem jechaliśmy. Zaczynalismy podjazdem na Raczę, kończyliśmy zjeżdżając od Rycerzowej na Rycerkę i dalej asfaltem do Soli i jeszcze ostatni podjazd pod schronisko (gdzie nadrobiliśmy sporo bo zamiast w niebieski szlak to się wrypalśmy do lasu i jechaliśmy na czuja bardziej)

#12
Było ciekawie.. kilka takich trudniejszych tras w sezonie nie zawadzi. Szkoda że trochę jedzenie zaniedbałem i na końcu umierałem... Trzeba się jeszcze wybrać w tamte strony!

#14
Przeciwnie. Start w Zwardoniu, dalej czerwonym na Raczę, dalej na Przegibek Rycerzową, dalej w dół do Rycerki, dalej Sól i na koniec popitalanie pod schronisko. Bardzo miła pętelka - nawet z faktem, że na koniec pomyliliśmy drogi i sporo nadrobiliśmy :)

#18
skolioza pisze:powiem tak - z Raczy genialnie się jedzie czerwonym wzdłuż granicy do Zwardonia - czyli przeciwnie jak Wy jechaliście
choć w drugą stronę nie jechałem - może jest równie fajnie :-D
Mijaliśmy jednego co tak jechał - biorąc pod uwagę drogę, która tamtędy leci to faktycznie zjazdy muszą być super - może za rok się w drugą stronę śmignie :) A Ty którędy podjeżdżałeś?

#21
No to zdecydowanie trzeba Skoliozę zabrać tam raz jeszcze :) Żółty szlak jest wg. przewodnika Stacha dość prosty - zresztą mapa mówi sama za siebie - jest dużo krótszy i ma dużo mniejszą różnicę wzniesień. Ten czerwony z Wielkiej Raczy w kierunku Zwardonia na zjazd faktycznie wydaje się być super, ale imo ciekawszy technicznie zjazd jest czerwonym z Rycerzowej do Rycerki - tak jak zjeżdżaliśmy ze Stachem - no ale kwestia gustu :)

Zresztą... to nie Skolioza tą trasę wtedy wybierał - on by tak nie postąpił :D

#23
Coś w długi łikend się szykuje ciekawego? Ja zapraszam w Gorce albo Wyspowy. Możnaby też Radziejową zrobić ale to czasu więcej by trzeba było zarezerwować :mrgreen: