'94 Scott Impulse

#1
Jako, że na tym forum wypada "pochwalić się" tym, na czym się jeździ, niniejszym to czynię. Jednakże, w związku z tym, że moje pojazdy przechodzą wiosenne retroprzeobrażenie prezentację rozpoczniemy jak każdy nowo rozpoczynany projekt.

Bazą pierwszego roweru, jak sam tytuł wskazuje, jest zakupiony niedawno Scott Impulse w rozmiarze 14". Z założenia nie miało to być odtworzenie katalogowego modelu, ale stworzenie roweru o kobiecej duszy ;) Rama przebywa obecnie w salonie SPA na szeregu zabiegów upiększających, więc pokażę co prócz niej znajdzie się w rowerze.

Po kobiecemu... zacznijmy od dodatków.

Jeszcze przed zakupem Scotta wiadomo było, że rower będzie w kolorze bieli i grafitu, z różowo-fioletowymi dodatkami. Pierwotnie miała trafić do mnie rama z projektu "no name"(siedem3), pomalowana na w/w kolory, ale w wyniki szczęśliwego zbiegu okoliczności stałam się dumną właścicielką Scott'a. Rama się zmieniła, koncept pozostał - Manitou 3, Deore LX, czarna sztyca, mostek i kierownica, no i wspomniane akcesoria.

W najbliższych dniach rower stanie o własnych kołach, więc kolejne zdjęcia wkrótce... na początek kilka drobiazgów.

Obrazek
'92 Alpinestars Al-Mega
'97 Breezer Storm

#3
zobaczymy jak wyjdzie, choć troche szkoda oryginalnego malowania (chyba że styrane było)

14" z purpurą zapowiada "słodziutki' w wyglądzie rowerek, dlatego też (a może zwłaszcza dlatego, że rower będzie użytkowany przez niewiastę) warto rozważyć raz jeszcze wybór Manitou Amor piękny i niezaprzeczalnie kultowy, ale dla kobiety charakterystyką lepiej pasowałby chyba jakiś szpej bardziej "ugładzony" w działaniu - Z2 Light, Judy SL (ale wersja bez elastomera) etc
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#4
Rama będzie w oryginalnym malowaniu, nic się tu nie zmienia. Manitou pasuje idealnie, rower traci "Barbie-style" zachowując kobiecy charakter. Nie bardzo widzę Z2 czy SL w połączeniu z powyższymi kolorami...
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#5
Manitou 3, pod warunkiem posiadania sprawnych elastomerów, to wbrew pozorom całkiem fajnie działający amor. Wydaje mi się, że powinien się całkiem fajnie sprawdzić w kobiecym rowerze pod warunkiem zaakceptowania gumowatej progresji i dość małej czułości na małe nierówności - ale to jest akurat cecha także pierwszych Judyt.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#6

Kod: Zaznacz cały

rower będzie w kolorze bieli i grafitu, z różowo-fioletowymi dodatkam
94 było stalowo szare, ciut chyba jaśniejsze od przodu rok starszego Bouldera
Obrazek

stąd wniosek że rama może być malowana

O mańku pisząc miałem na myśli dokładnie to co Focker przedstawił (co tyczy się wszystkich elastomerowców), głównie mała czułość na niewielkie nierówności
Bo brak tłumienia przy tym skoku nie powinien bardzo doskwierać, chyba że przy bardziej agresywnej jeździe
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#7
Zgodnie z obietnicą dziś kolejna partia zdjęć.

Zacznijmy od ramy:

Obrazek


Jak widać, pozostała w oryginalnym kolorze, który bardzo pasuje do założonej wcześniej koncepcji. Dla mnie największą zaletą jest jej niewielki rozmiar i 'lekki' wygląd.
'92 Alpinestars Al-Mega
'97 Breezer Storm

#8
slicznosci Drogi Watsonie, slicznosci :)
Był: pewna Gusta, Votec F7 '99, jakiś karbonowy Scott, trzeszczący Mountain Cycle San Andreas, całkiem ładny Rocky Mountain Blizzard '96, Intense M1 '03,

#10
zbyt balde te gripy, ale na szczescie znam kogos, kto ma takie zywo rozowe ;)

poza tym klaaasa.... klaaasaaa :D
Był: pewna Gusta, Votec F7 '99, jakiś karbonowy Scott, trzeszczący Mountain Cycle San Andreas, całkiem ładny Rocky Mountain Blizzard '96, Intense M1 '03,

#12
...bo mi się takie podobają :) mój rower, mój temat, mój fotoszop i moje zdjęcie ;)

chrzanku - jak dla mnie pudrowy róż jest tutaj idealny ;) To jedna z moich ulubionych części ;)
'92 Alpinestars Al-Mega
'97 Breezer Storm

#14
Manitou 3 to była moja pomyłka ;-) od początku chodziło o tą konkretną sztukę.
Ten widelec będzie na razie bo jest idealny wizerunkowo. W drodze jest jednak coś ciekawego ze sprężynką w środku. Zobaczymy/przymierzymy i zdecydujemy czy trafi tu, czy do innego projekciku.
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#15
No cóż... jak dla mnie każdy amortyzator będzie lepszy niż żaden ;) Ocenię wygodę jazdy w najbliższych dniach.

Ten mi tutaj bardzo pasuje wyglądem. Przy tak kobiecym rowerze taki amor dodaje mu trochę pazura i spaja w jedną całość...
'92 Alpinestars Al-Mega
'97 Breezer Storm

#20
No jestem pod wrażeniem. Projekt z pełnym rozmachem.

Muszę się do Ciebie Siedem3 wybrać na korepetycje :)
Małżonka lubi rower ale na moje wizje modernizacji i rozbudowy jakiegokolwiek roweru patrzy z pełnym politowaniem :D
Kellys Magic 2009 - SKRADZIONY!!!
nr ramy: VY08067903
------------------------------------------
GT Karakoram 1996
------------------------------------------
Kross Level R8 2016
MBK Oceo

#22
No i pojechała :D

Zaraz przerwa na kawę po złożeniu pierwszego roweru w tym roku. Obrobię jakąś fotkę i wrzucę dla porządku.

EDIT:
Więcej nie wrzucam bo mi Watson zrobi jesień średniowiecza jak wróci...

Obrazek
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#24
rower ładny może nawet bardzo, czy mógłbym prosić o zrobienie wyjątku i wrzucenie chociaż jednego normalnego zdjęcia bez fotoszopa ?

ps. ten efekt przypomina mi troche crossing czyli coś co uzyskuje wywołując pozytyw jako negatyw, jedne kolory są "wyciągnięte" inne przekłamane a jeszcze inne wypłowiałe

#25
Kanty chyba troszkę za szeroko ustawiłeś, z tymi klamkami ustawione węziej i tak będą kosy.No i zaciski po prawej znów , wstyd :-)
A rower śliczny.
Lodzermensch

#26
cardamon pisze:czy mógłbym prosić o zrobienie wyjątku i wrzucenie chociaż jednego normalnego zdjęcia bez fotoszopa ?
Cos się da chyba zrobic ;-)
cardamon pisze:ten efekt przypomina mi troche crossing
z crossem nie ma to nic absolutnie wspólnego. nie ma tu żadnych przekłamań kolorów btw...
corrado1111 pisze:Kanty chyba troszkę za szeroko ustawiłeś
są szeroko, fakt, zobaczymy jak wieczorem rower wróci do domu.
corrado1111 pisze:No i zaciski po prawej znów , wstyd :-)
bez kitu, nie wiem co sobie ubzduraliście... ;-) :-D

A przy okazji - trochę tej anody zostało, dziś wrzucę do wątku handlowego, z chrzankowymi gripami oury mozna złożyć drugi podobny rower.
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#27
siedem3 pisze:
corrado1111 pisze:No i zaciski po prawej znów , wstyd :-)
bez kitu, nie wiem co sobie ubzduraliście... ;-) :-D
Popatrz w starych katalogach , jakiś rower ma z prawej? :-P
Lodzermensch

#28
litości...

ok, tak dla porządku oświadczam iż jestem niereformowalny i wszystkie zaciski w rowerze zawsze zakładałem, zakładam i będę nadal zakładał od prawej strony. Amen. :-)
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra
cron