'98 Specialized S-Works M2

#1
Wiosna zbliża się wielkimi krokami więc czas szykować rozpoczęte projekty.
Oto kolejny z tworzonych przeze mnie rowerów. Nie będzie to z założenia 100% odwzorowanie oryginału, bardziej mały pomniczek do sprzętu z tamtego okresu. Mimo wszystko uważam, że to fajnie razem zagra. Na chwile obecną brakuje mi jeszcze kilku docelowych akcesoriów, ale te będę wymieniał w miarę ich pozyskiwania. Niestety łatwo nie będzie :-/
Ok, zacznijmy od najważniejszego - ramy. Nigdy wcześniej (przed forum retromtb.pl) nie miałem Speca, choć zawsze budziły pożądanie i szacunek. Od kilku miesięcy przez to chol...rne forum nadrabiam zaległości i w chwili obecnej są 4 sztuki... ;-) Na tym się chyba skończy, no chyba, że trafi się jakiś full-maluszek dla żony ;-) Przedstawioną ramę nabyłem na tym forum. Wymagała trochę miłości by przywrócić jej świetność, ale teraz prezentuje się odpowiednio. Osprzęt pochodzi częściowo ze starych "zapasów" oraz został zdemontowany z używanych na co dzień przeze mnie rowerów. Tak udało się skompletować niemal cały zestaw, niestety poza tylna piastą. Ostatnio była na e-bayu ale niestety spóźniłem się na finał aukcji i zostałem przelicytowany. Trzeba będzie szukać dalej. Tak więc koła na tą chwilę są tymczasowe, choć moim zdaniem pasujące do kompletu. Również sztyca, mostek i kierownica zostaną w miarę możliwości wymienione na serię Easton CT2. Siedzenie zostanie zastąpione Flitem. To chyba wszystko :-) Finiszuję z montażem więc jutro więcej zdjęć :-)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-03-02, 02:09 przez siedem3, łącznie zmieniany 1 raz.
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#2
O na tej focie lepiej wyszła niż przed sprzedażą. "Wymagała trochę miłości by przywrócić jej świetność," Poprawiałeś lakier? Jeśli tak to czym, bo przydałoby mi się parę "łatek" w stumpie :)

#3
ramka piekna ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#4
Nic specjalnego nie robiłem, poza kilkoma godzinami spędzonymi na polerce pastą TEMPO. Nic innego w domu nie miałem, chory jestem wiec wychodzić też nie chciałem, to padło na Tempo. Rama miała wiele rys i zmatowień lakieru i takie odświeżenie bardzo jej wyszło na plus. Ta pasta akurat do tego wydaje mi się sprawdziła się świetnie. Jest kilka odprysków ale podmaluje je jak już rower będzie stał na kołach bo to drobiazgi. Malować będę chyba farbami modelarskimi.
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#6
no własnie jestem w trakcie goracej sesji zdjęciowej z nagą modelką która powoli i bez pośpiechu przyodziewam w błyszczące świecidełka... ;-)
ale żeby nie było tak różowo to niestety nie wszystko dziś pokażę. zgadałem się dziś z Yvesem, że po weekendzie obaj równocześnie pokażemy nasze Spece. To jego opieprzajcie ;-) Dziś więc będą zdjęcia z kategorii "soft-p.", "hardcorowe" foty obu Speców w plenerze po weekendzie :-D

PS. Mówiłem, Yvesa opindalajcie...
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#8
niedawno na e bay` latal ladniutki judy fsx z charakterystyczna podkowa( cnc anodowana na czerwono)
mam jakies przeczucie ,ze pojawi sie w jednym z waszych SPECOW 8-) 8-)
bylo by pieknie ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#10
eeeeeeeee
ten z Retro BIKE
jakis taki PRZEKOMBINOWANY
nasze (czyt.Retro mtb )
beda lepsze ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#11
Czy będą lepsze to się okaże ;-) ale fakt, ten z RetroBike bez gustu całkiem... :-/
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#12
No dobrze, czas podjąć rękawicę ;-) Yves popłynął z kolorowymi szpejami, Corri szczuje swoim eleganckim Stumpjumperem, a ja jak zwykle z robotą daleko w polu...
Mały spoilerek ;-)

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#15
@Yves - siodło FSA, ciężki klamot koło 270g, tymczasowe

@nergamel - w pierwszym poście powyżej jasno pisałem, że koła są tymczasowe do czasu znalezienia tylnej piasty do kompletu... :-) jak mi się nie uda w ciągu miesiąca to założę XT i będę szukał dalej ale jeżdżąc już z przednim M910 i na obu docelowych obręczach.

PS. Tym bardziej, że CrossRide'y będę w ciągu miesiąca potrzebował do innego roweru, do którego były pierwotnie przeznaczone.
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#17
beret pisze:zawsze mnie uczyli 'ZACISKI Z LEWEJ'
??????????? :shock: a w jakim celu? ;-)
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#19
hm - z tyłu z lewej bo z prawej strony jest przerzutka i może przeszkadzać.
a z przodu z lewej bo z tyłu jest lewej.
u sheldona w sumie nic nie znalazłem na ten temat, wikipedia angielska mówi, że zazwyczaj z lewej, kiedyś przeczytałem, że teamowi mechanicy mają łatwiejsze życie jeśli jest to ustandaryzowane i zazwyczaj jest z lewej.

#21
sorry, ale pozwolę sobie pozostawić jak jest ;-)
nie dyskutuje z przyzwyczajeniami innych bo takie dywagacje zawsze prowadzą do jałowej dyskusji o wyższości jednych świąt nad innymi ;-)
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#23
skolioza pisze:mnie uczono, żeby zaciski zapinać tak, żeby przypadkowy badyl ich nie rozpiął, a nie żeby wyglądały :-P
A masz w którymś rowerze zapięty z prawej strony?:)
Lodzermensch

#24
czy przez kolejne 5 stron będzie toczyła się tu dyskusja o "właściwym" zakładaniu zacisków do kół? bo jeśli tak, to ja pindolę taką robotę...
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#27
siedem, nic się nie pejmuj, spróbuj zamienić manetki, to będziesz kozak :-D
Mogę mieć taką prośbę życzliwą, by trochę mniej było fotajsiopa w tych zdjęciach? Za cholerę nie mogę rozkminić koloru tej patelni, ona jest czarna, czy jakiś brunz?
I pytanie nr 2 - czy będziesz tam canti kładł?

Ale to są oczywiście dprele, nie czepiam się nic a nic roweru, bo zapowiada się niezły wycinak.
Moje skromne dzieła: -> http://rpk.ehost.pl/wp/kategorie/rowery/

#28
zamienić manetki? nie kumam :-)
postaram się mniej fotajsiopa...
tak, canti.
:-)
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra

#30
??? :-)

Amor bez oporu niestety, będę kombinował, najchętniej wykombinowałbym Judy FSX 8-)
Alpinestars x9, Breezer x2, Intense x2, Klein x3, Yeti x2, Cannondale, Specialized, GT, Rocky Mountain...
+ Checker Pig, Creme, Electra