Kółeczka w RD-M739

#1
Postanowiłem rozebrać tylną przerzutkę i po wyciągnięciu kółeczek okazało się, że górne posiada dwie uszczelki (jedna się rozsypała przy ściąganiu), które chronią łożysko, podczas gdy dolne w ogóle ich nie posiadało chociaż miejsce na nie jest. Czyżby poprzedni właściciel coś zawalił?

I teraz pytanie, czy takie uszczelki są do zdobycia, czy pozostaje mi polowanie na komplet nowych kółeczek? Po przeszukaniu allegro znalazłem kilka kompletów ale nowszych kółek, które mają 11 zębów.

#2
tak w ogóle stockowo XT to górne było ceramiczne (uszczelniane) a dolne zwykłe z uszczelkami... oba kółka mają napisy z boku (sealed). Chyba coś miałeś już zmieniane, bo to dolne co masz możliwe że nie maiało uszczelek od nowości (nie ma napisu z boku)...

Co do braku uszczelki zczerze można się nie przejmować, przesmarować i jeździć... i tak pewnie w hardkorowym błocie nie zasówasz.

Jeśli byś kupował nowe kółka to zwróć uwagę na szerokość ośki, bo kółka z niższych grup są szersze :-/

#7
Mam tak jak mówicie, góra ceramiczna, dół zwykły ale z napisem sealed, więc uszczelki powinny być. Na górze były a na dole nie, więc pewnie było kombinowane ;) No ale jeśli one nie są niezbędne to przesmaruję i zakładam spowrotem, ale Corrado jeśli masz kompletną ceramiczną to daj znać na priv to się dogadamy ;)