Merida Crossway 20v STX RC, Magura HS 33...

#1
Taki oto rower poskładałem ostatnio. Piszę o nim tutaj ze względu na grupę STX i Magure, poza tym wszystko jest
nowoczesne i nowe. Waga 13,1 kg.

RAMA: Merida Crossway 20v SHOTGUN 6061 (2011)
STERY: jakieś Neco 1 1/8
SZTYCA: Zoom SP-167
FD: STX RC x3
RD: STX RC x8
MANETKI: STX RC
KLAMKA 1: STX RC/DEORE LX
KLAMKA 2: MAGURA HS 33
SZCZĘKI 1: STX RC
SZCZĘKI 2: MAGURA
OBRĘCZE: Rodi Airline Plus 28
OPONY: Schwalbe Smart Sam
PIASTY: Novatec NT-A361SBT maszynowe
ZACISKI: Novatec
MOSTEK: TRANZ-X 115mm
KIEROWNICA: MRX PROFIL 110PP 68cm
SIODŁO: Merida (damskie)
PANCERZE i LINKI: Shimano nierdzewka
CHWYTY: Ritchey
ROGI: Promax
WIDELEC: Suntour NRX DRL

Rower złożony dla kobiety, do jazdy rekreacyjnej po betonie, szutrach i delikatnym terenie.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Jeździ się super, generalnie chce się zasuwać ile fabryka dała :)

Tak wyglądała w oryginale:

Obrazek

#4
Jeździ świetnie! Ten stx rc zmienia idealnie pomimo wieku, naprawdę cieszę się że tak to wszystko ładnie wyszło. Zakres przełożeń jest świetny, choć dla mnie mogłoby nie być najmniejszej zębatki. Miałem mały problem z dobraniem suportu, ale poszedłem katalogowo i zamontowałem suport 113,5mm i wszystko pięknie działa (tak dla potomności o tym wspominam bo wiem że była o tym temat tutaj kiedyś mowa). No ale aby nie było zbyt różowo, amor poddaje się magurze... także muszę zamontować boster. Druga sprawa to mostek, zbyt długi dla kierowniczki... Dla mnie idealny ;-) Więc zamontuje krótszy mostek i obniżę na maxa i myślę że będzie zadowolona. Opony trochę huczą na asfalcie, ale co zrobić... Na szybkich zakrętach zarówno na betonie jak i na szutrze trzymają się dobrze więc jest si. Jedyna rzecz którą bym zmienił jeżeli rower byłby dla mnie to długość rury sterowej, obciąłbym ją o kilka cm bo na stromym podjezdzie niestety nabiłem się na nią, na samym końcu...

mekp, wierzę że jest jak piszesz bo te rowery wychodziły na ujowym osprzęcie, ale na takim stx rc, kołach i amorze (znacznie lepszym niż te na których były sprzedawane) rower spisuje się świetnie.

Tutaj oryginanla specyfikacja tego roweru https://www.rowerymerida.pl/produkt69/c ... erida.html