#62
każda opona ma swoje wady i zalety, a trasy są różne - nie wspominając o warunkach pogodowych

za tydzień w sobotę na 14km XCT w Międzyrzecu P. zabieram Geax Mezcal szybki i przyczepny semislick

Obrazek


następnego dnia w niedzielę 35km w Siemiatyczach pojadę na Hutchinson Python bardzo uniwersalny
na fotce II, a wolę wcześniejszą wersję bez zdublowanych bocznych klocków

Obrazek


chciałby jeszcze przetestować WTB Nano, ale ciężko z 26"

Obrazek


dla mnie kryterium oprócz wagi są niskie opory toczenia i tu staram się wybierać opony z "paskiem" na środku - czuć w/na twardym terenie
zewnętrzny bieżnik powinien ułatwiać wyjazd z głebokich kolein leśnych duktów

jeszcze nie trafiłem na oponę do jazdy po trawie, a ta spowalnia niesamowicie - lepiej trzyma chyba tylko podmokłe torfowisko
dla mnie Python to 9/10 jedzie po twardym, piachu, błocie i nie "myszkuje, ładnie wychodzi z kolein i nie uślizguje na podjazdach
* KIRK Revolution x 4 * <[shadow=cyan]MISTRAL Vision Alu Pro [/shadow]> < FILMOTEKA >

#63
Mezcal ze zdjecia to niestety stary model ...pisze niestety bo to byla super opona a nie wiedziec czemu vittoria w nowszym wcieleniu przeprojektowala bieznik
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#65
Z tyłu masz złe oponę założona.
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#67
To opona kierunkowa a ty masz "tyłem do przodu"
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#69
Bart pisze:Tak samo jak na zdjęciu ze strony Cube. Też źle założyli ?
Nie znam się na tych nowoczesnych gratach ale na oponie powinny być strzałki przód i tył jest opony nie są typowo kierunkowe i napędowe.
Lodzermensch

#70
Bart na twojej są strzałki;)
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#72
Skoro lubisz powielać błędy)
Chodzi o boczne klocki ,mają naciecia. Powinny być ustawione początkiem nacięcia do przodu. Lepsza przyczepność) Tak masz z przodu. Na oponie masz napis front i strzałkę widać nawet na twoim zdjęciu jak się dobrze przyjrzeć.
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#74
Tylko że ty masz tył odwrotnie )
Ostatnio zmieniony 2018-04-15, 21:23 przez Retromen, łącznie zmieniany 1 raz.
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#76
Dziwne.... Opona dwukierunkowa a jednokierunkowa zarazem :roll:
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#78
teraz robią takie wynalazki drive-traction
trochę ubogi ten bieżnik i bez polotu - nie ma na czym oka zawiesić :roll:
dałbym oponki odwrotnie przód na tył, a tył na przednie koło


moim zdaniem dobrze jest - klocki tył w natarciu ostre krawędzie, a na przodzie ścięte
<<przód-tył>>> kierunek toczenia
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2018-04-15, 22:01 przez Cezary Czapski, łącznie zmieniany 1 raz.
* KIRK Revolution x 4 * <[shadow=cyan]MISTRAL Vision Alu Pro [/shadow]> < FILMOTEKA >

#80
dałbym oponki odwrotnie przód na tył, a tył na przednie koło
z obrazka wydaje się, że touch tom będzie bardziej glebę gryzł, a rapid rob lepiej zapanuje nad trakcją

ale to tylko wrażenie po zerknięciu na obrazki jak piszesz
Bart pisze:Ja jeżdżę, a Ty oglądasz
choc też możesz popatrzeć

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2018-04-15, 22:11 przez Cezary Czapski, łącznie zmieniany 1 raz.
* KIRK Revolution x 4 * <[shadow=cyan]MISTRAL Vision Alu Pro [/shadow]> < FILMOTEKA >

#85
To są opony Schwalbe a ich nie ogarniesz . . . . pamiętam Irc , tylko nie mogę sobie przypomnieć modelu, zakładaliśmy tył niezgodnie z opisem i koło było szybsze, oni tłumaczyli w opisie że ma być po ichniemu dlatego żeby lepsze było na wspinanie się, ale z praktyki wyszło ze na trasy szybkie lepiej odwrotnie.

Także niekoniecznie jest tak jak ma być .

a ten TOM coś tam to klon Rocket Rona, cienkie i łatwe do przebicia.
Dziwne bo własnie je zakłada sięna przód gdzie boczne klocki sie rozchodzą , a tył odwrotnie czyli schodzą w kierunku jazdy.
Założenie jest takie że na zakrętach przednie koło ma lepiej trzymać na boki.
Ja jednak wole Rubene - teraz to się nazywa Mitas Scylla, bezkompromisowo szybka i w wersji dwuskładnikowej doskonała przyczepność.
www.velotech.pl

#86
Cytuję:

''Tough Tom to super opona wyścigowa nadająca się praktycznie na każdy trudny teren a szczególnie do jazdy typu X-country.
Model ten to pierwsza generacja tej opony z bieżnikiem wzorowanym na Nobby Nic. jest idealna na trudny teren lub na przednie koło.''

Koniec cytatu.

Skończmy już tematy opon !!!
Diamond Back Apex SE '96, Superior XP 939

#89
kiedyś poczytałem o Saguaro - opinie były bardzo przychylne, a sprzedawcy piszą np.
Sprawdza się w każdym terenie i w każdych warunkach atmosferycznych. Piach, pagórkowaty teren, kamienie czy prosty asfaltowy podjazd &#8211; nic ich nie zatrzyma. Niskie opory toczenia i doskonała przyczepność, to cechy sprawiające, że sięgają po nią profesjonalni zawodnicy. To opona idealna na maratony, wyścigi XC, ale również turystycznej jazdy górskiej

tylko raz na nich wystartowałem - generalnie opona super na błocie i suchym tylko ubitym
na piachu rower nie skręcał tylko szedł prosto i nie pomagało przekładanie <<speed-traction>>
nie ważne, czy skręciłeś w prawo, czy w lewo - rower jechał prosto
* KIRK Revolution x 4 * <[shadow=cyan]MISTRAL Vision Alu Pro [/shadow]> < FILMOTEKA >