#31
Skeevo pisze:Na stronie Araya są archiwalne katalogi i wychodzi na to że 395 Team XC były produkowane jeszcze w 1999 roku także spokojnie pasowałyby do Twojej koncepcji rocznikowo.

http://www.araya-kk.co.jp/rim/archive/1999.htm

Obrazek
Rzeczywiście rocznikowo jak najbardziej by pasowało. Jednak już sama waga podana tu katalogowo dość wysoka... 415 g.
I co do tylnej to fajnie by pasował Paul, no i lżejszy pewnie od Sachsa:
Paul rzeczywiście super i na pewno lżejszy, jednak pomijając kwestie dostępności i ewentualnej ceny, zawsze chciałem w tym rowerze zastosować z tyłu Plasmę. Zgranie z gripami Sachsa, które tu się pojawią - nawet jeśli tylko teoretyczne, bo przecież sam stosuję je bez problemu w połączeniu z tylnym XTR'em - też ma dla się mnie znaczenie.
a masz taką tabelkę co się działo z 217kami do 1997go, to znaczy od kiedy była produkowana?
Niestety nie dysponuję taką tabelką.
Składanie lightbike retro mtb to hardcore) Jaką wagę całości planujesz osiągnąć?
Na razie, jak pisałem na początku, nie planuję konkretnej wagi. W zamyśle podzieliłem sobie składanie tego roweru na dwa etapy.
Pierwszy, na którym skupiam się obecnie, to zebranie jak najlżejszych części i w końcowej fazie zsumowanie wagi zebranych fabrycznych egzemplarzy (oczywiście po drodze cały czas sobie przeliczam i dodaję je do siebie, tego nie da się uniknąć... :-) Ta suma da mi pewien obraz, który będzie podstawą do drugiego etapu, czyli tuningu samych fabrycznych komponentów, jak choćby zastosowanie lżejszych śrub itp. Z całą pewnością to tuningowanie części będzie miało na celu przekroczenie jakiejś równej granicy, równej liczby, poniżej której będę chciał zejść. Ale dopiero zebranie wszystkich (czy też prawie wszystkich) elementów pozwoli na określenie, jaka to granica, równa liczba, będzie.[/quote]

#32
Kolejne elementy układanki to mostek oraz kierownica.

Ze względów wagowych będzie to połączenie tytanu oraz ówczesnego carbonu.

Mostek to tytanowy Moots o długości 110 mm, 0 stopni.

Obrazek


Kierownica to Klein Stratum 90 o szerokościi 570 mm. Zgodnie z zaleceniami producenta kierownica ta nie może być - wobec czego oczywiście nie będzie - używana z rogami.

Obrazek

#34
W katalogach Kleina kierownica Stratum 90 pojawia się po raz pierwszy w 1994 r. - wcześniej był model Stratum 110, ważący teoretycznie właśnie 110 g. Potem Stratum 90 można znaleźć w katalogach z 1995 r. i 1996 r. Od 1997 r. już jej nie było, a kierownice w Kleinach sygnowane były marką Bontrager.

Re: Jamis DragonFly (weight weenie)

#35
Bez zbędnego pośpiechu kontynuuję... :)

Kolejny element to siodełko - tu zamierzam zastosować Flite'a Evolution 2. Co prawda wskazane na boku siodełka 99 gr to niestety raczej życzeniowe myślenie, jednak rzeczywista waga mojego egzemplarza wynosząca 115,53 jak najbardziej mi odpowiada.
Obrazek
cron