Amortyzator Rockshox Judy XL 1998r.

#1
Witam. Jestem nowym użytkownikiem forum, mam nadzieje że dodam prawidłowo post.

Wpadł w moje ręce amortyzator -Rockshox Judy XLC. Z tego co wywnioskowałem po starych katalogach Rockshoxa jest on z roku 98.

Zdjęcia: https://drive.google.com/open?id=1p9aha ... AYHG01k8hA .

W jakich typach rowerów był używany? Podwójna korona więc musiał być używany w bardziej wymagającym terenie?

Pracuje bardzo dobrze , lagi w dobrym stanie. Ile taki amortyzator może obecnie być warty? Czy są szanse że znajdzie się ktoś na taki amortyzator ?
Pozdrawiam Michał.
Ostatnio zmieniony 2018-02-21, 12:05 przez qroxy, łącznie zmieniany 1 raz.

#7
Judy XL to taki amor trochę nie wiadomo do czego. Jak na dzisiejsze standardy to nie za bardzo się nadaje do czegoś cięższego - chociażby ze względu na skok. Z kolei do XC też kiepsko, ze względu na masę. Nadaje się więc raczej do rowerów z pełnym zawieszeniem z lat 90-tych ze skokiem dużym jak na tamte czasu (np. 100mm) - które obecnie bardziej się nadają do oglądania niż jeżdżenia (ze względu na ułomności konstrukcji z tamtych lat). Nie dziwi specjalnie, że ten typ amorów wymarł śmiercią naturalną.
Jak dla mnie minusem jest też tłumik C3. Jakkolwiek w rowerach XC sprawował się nieźle, to w cięższych dyscyplinach potrafił się poddać ciśnieniu i temperaturze oleju. Pod tym względem znacznie lepiej wypadały Judy XLC.

Cena to rzecz umowna. Tyle warty, ile ktoś będzie chciał dać w danym momencie.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#9
Focker, powiedz mi proszę, gdzieś wyczytałem, że judy xc byly najlepsze z rocznika 99 lub 00. Czym roznia sie bebechy w tym judy xl od tego judy xc o ktorym ja mowie ( tam pamietam byla otwarta kąpiel i tlumik hydracoil ? )

#11
mentos pisze: żartowałem bo co poniektórzy tutaj mają ztym problem :mrgreen:
Chyba raczej WIĘKSZOŚĆ 8-)
Amor fajny ale na półkę :-)
To taki rodzynek jak SID XL