RetroMTB FORUM Dyskusyjne Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Rabenecik - Suntour XCM- OCTO
Autor Wiadomość
DługiDżon 

Wysłany: 2018-02-11, 23:16   Rabenecik - Suntour XCM- OCTO

Wyszło tak że zamiast MBK pierwszy będzie Rabeneick. Rama żywcem zjechana z GT Tequesta 89, lub nawet identyczna (bez logo na dupie). Firma, która wprowadziła na rynek szwabski GT była (i jest chyba nadal) również właścicielem marki Rabeneick także raczej nie ma wątpliwości co do pochodzenia ramy.

Maszyna będzie uzbrojona w low-endowy Suntour XCM pierwszej wersji, oprócz korby. Pierwsza grupa XCM używała korb Sakae (być może też Sugino) i hamulców Dia copme, ale bez znaków markowych XCM. Druga grupa to już wszystko markowane Suntour XCM. Tak więc moja maszyna będzie uzbrojona w pierwszy Suntour XCM rd i fd, oraz korbę xcm z drugiej wersji grupy. Wolnobieg Suntour xcm 6s accushit i thumby xcm.

Hamulce to jakiś zestaw OCTO... :shock: Nic nie znalazłem na ten temat, jest firma która robi kółka do rolek i logo jest podobne. Ktoś coś wie?

Hamulce tył u-brake i przód kanty - sprężyny w obu przypadkach chowane wewnątrz - ciężkie jak Sing Sing.

Obręcze Alesa Concave i piasty Maillard Diabolo.

Rama idzie do piaskowania i malowania. Zastanawiam się nad tym jak by ją siknąć... (w oryginale czy może jakiś kustomik?) . Wszelkie wasze wizje i porady będą mile widziane.

Aha, no i jakie laczki do tego najlepiej dobrać?

DOMAN 
BIKER

Wysłany: 2018-02-12, 08:09   

Osprzęt też pomaluj przy okazji.

skolioza 
Administrator
Ojciec Dyrektor :P

Wysłany: 2018-02-12, 08:24   

Ciekawe te hamulce, pierwsze widzę

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

hit00r II 
Już będę grzeczny :)

Wysłany: 2018-02-12, 09:57   

Straszny RUPIEĆ :-|
Będziesz miał co przy nim robić żeby ładnie wyglądał 8-)
Ile ten staruszek ma lat :shock: :?:

polonezGLE 

Wysłany: 2018-02-12, 12:06   

Nareszcie prawdziwe retromtb :) Szacun za osprzęt Suntoura, dopinguję prace przy sprzęcie!
Dawes Fat Chance '91, Wheeler 5500 '91, Cilo Vasella '91, Anlen Invert '90, Winora góraloszosówka '90, Bianchi Superlug470 '96/99, Muddy Fox Sorcerer '89, Moje jazdy, Hercules California Pro '92 Hercules Indiana '91

DługiDżon 

Wysłany: 2018-02-13, 22:52   

No więc tak, wydaje się że rama to rocznik 89. Numer na ramie może na to wskazywać, oraz identyczny wygląd
z GT Tequesta 89 (akurat ten model miał wejście linki po prawej stronie, jak w Rabeneick-u). Haki też wskazują na Tequesta 89. Szpej też wskazuje na okolice 90 roku. Także przyjmuję że rama to rocznik 89. (mam kilka fotek , ale na innym komputerze więc przy chwili wolnego zamieszczę).

Oczywiście, hamulce są już dość mocno zmaltretowane, ale technicznie wydaja się być jak najbardziej OK. Będą odnowione, ale jeszcze nie wiem jak bo chciałbym aby logo OCTO było wymalowane jak w oryginale. Słyszałem o jakimś forumowym malarzu więc najpewniej z nim będę się kontaktował.

Nadal mam problem z dobraniem wolnobiegu, jest opcja kupienia na alle jakiegoś 6/7s, no ale nie mam pewności że podejdzie. Tzn. pod friction mode pewnie podejdzie, ale zależy mi na tym aby accushift działał jak należy. Cóż, pewnie zaryzykuje i będzie co będzie.

Dopiero dziś otrzymałem te koła Diabolo i muszę przyznać że jest czad ;) Sprawiają wrażenie pancernych, stan całkiem całkiem.

No ale cały czas myślę na malowaniem ramy... Generalnie rama jest duża (jak widać na fotach) tak więc optycznie podszedł by jakiś ciemny kolor i jasne laczki. Z drugiej strony to oryginalne malowanie nie jest wcale takie złe, i jest zgodne z epoką. Po za tym mam podstawy sądzić że twórcy tego Rabeneick-a (i nie tylko) wzorowali się na pewnej australijskiej marce pod tytułem Shogun. Może pójdę jednak w oryginalne malowanie? :roll:

No i dziękuję bardzo za doping - Przyda się! :)

DługiDżon 

Wysłany: 2018-02-18, 16:01   

Jakie stery byście polecili do tego roweru? Stery 1" klasyczne. Lata produkcji to 88/91 - ale nie shimano, nie z tajwanu, najlepiej jakieś japońskie ewentualnie europejskie. Za wszelkie pomysły będę wdzięczny. Mostek będzie SR mts-100, przynajmniej na początek a potem się zobaczy.

P.S Może jakieś jankeskie stery by fajnie się zgrały?

DługiDżon 

Wysłany: 2018-02-18, 17:36   

Ewentualnie takiego mostka poszukuje (lub podobnego) Nie mogę doczytać co to jest

Jakiś t-bone może...

skolioza 
Administrator
Ojciec Dyrektor :P

Wysłany: 2018-02-18, 21:47   

Stery Tange by pasowały, albo Suntour...
Mostek przypuszczam że będzie w tym drugim karakoramie produkcji NL (Taiwan) - w Scoccie z 89 miałem bliźniaczy tylko dodatkowo z naklejką Scotta

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

DługiDżon 

Wysłany: 2018-02-19, 20:06   

Dzięki Skolioza. Mógłbyś rozwinąć co to za marka NL bo mi to nic nie mówi.

DOMAN 
BIKER

Wysłany: 2018-02-19, 21:18   

To duży producent części z Tajwanu, robi części oemowe i różne rzeczy bez nazwy gdzie znak NL jest niewidoczny po założeniu na rower (np. mostki mają oznaczenia na fajce poniżej sterów) ale też ciekawostka, że trafiały mi się części zoom ze znakiem NL.

Odpowiedz do tematu