#2
Nie wiem co to za stery , ale są szkaradne :)

PS nie drażnij mnie , że kupiłeś taką szkaradną ramę. Za tą kasę co to stało miałbym dla Ciebie Gtka a nie jego namiastkę :mrgreen:

#4
Faktycznie podobne do Favorita, ale jednak inne.

Sztopi, to chyba cię rozdrażnienie jednak. Ale na pocieszenie powiem że coś tam udało się utargować, rama ma 20" więc jest spora, no i jest to GT (tzn. rama to GT Tequesta, model z 88/89). Ale będę pamiętał o tobie jak będę szukał rasowego GT do terenowej jazdy.

#6
Oj ja też ekspertem nie jestem, ale trochę tych GT z taką rurą było, tym bardziej w dużym rozmiarze.

Tutaj, ale to nowszy model:

Obrazek


Tutaj to bardziej ta sama rama:

Obrazek


No i jeszcze zgadza się że marka Rabeneick. Cycle Union przejęło ją a składali rowery z części sprowadzanych z USA między innymi. W ogóle ciekawy temat, ale napiszę więcej jak założe temat temu rowerowi, kiedyś...

#7
Tak przy okazji jak już wdał się temat ramy. Nie mam 100% pewności że pochodzi ona z fabryk GT (bardzo ciężko dotrzeć do dokumentacji firm, które te rowery kiedyś składały...), wygląda jak GT Tequesta 89 i nawet numer na to może wskazywać, ale zastanawia mnie sposób w jaki wideł został pospawany... No wygląda po prostu jak pogryziony przez Crittersy. Spotkaliście się z czymś takim w rowerach marki GT, lub innych z tamtych czasów markowych ramach? Dodam że sama rama też ma swoje "niedoróbki", ale wideł przebija wszystko :shock:

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

#9
Nie będę zakładał nowego tematu bio ten idealnie pasuje. Czy ktoś umiałby mi powiedzieć co to za model sterów i z którego roku? Sygnowane jeszcze jak widać Dia Compe i dziwne rozwiązanie. Górna miska niewielka, ale cała stalowa jako jeden element i to bardziej bieżnia jak ta na widelcu a miska to ten górny aluminiowy element o dosyć dziwnym kształcie i to w nim siedzą łożyska. \

Dźwięki z góry.

Obrazek
Obrazek

#10
To są stery z roku anno domini 1993, a więc z pierwszego roku gdzie stery ahead pojawiły się w katalogach producentów rowerów.

Tutaj w Cinelli Genius Machine:
Obrazek
Obrazek

#11
Ooo, więc to najbardziej retro jakie może w sterach A-Head być :-D .
Dzięki wielkie, very good news na new year - super mi spasują do Scotta Pro Evolution międzysezonowy 1992/1993. Stery są w idealnym stanie a za 32PLN się znalazły :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2018-01-02, 15:12 przez mentos, łącznie zmieniany 2 razy.

#13
ale 91 czy 91/92? Zresztą mniejsza z tym, pierwszy A-Head, Mag21 więc spasują piknie ;-)
notabene jak poznać rok modelowy Mag'a 21? Korona była złota, nie czarna, więc chyba nie 1994 ale czy 1992 czy 1993?

#15
Dobra, znalazłem, poniżej w linku historia, mam więc MAG'a 21 anno domini 1993. 1994 jest w linku źle pokazany - to co widać to jest szosowy Ruby z taką wąską koroną czy jak to onegdaj mówiono tężnikiem goleni :mrgreen: W 1994 dodano wg mnie do MAG'a 21 wersję ze skokiem LT 60mm i alu górne golenie (nie wiem czy każdy był pozbawiony gumek i miał teflonową złotą anodę?) i dodatkowo wersję SL Ti - inne wykończenie magnezowych części (polera + złoty "bezbarwny" na dolnych lagach, polera + srebrny bezbarwny na moście), tytanowe śrubki i inna korona - kuta na zimno, bardziej drążona, polerowana i z alu sterówką łączona. Nie wiem czy cuś jeszcze było innego?

No i ze sterów zrobił się temat na temat RS'a ;-)


https://www.merlincycles.com/blog/brand ... -rockshox/

https://www.kleinspainted.com/store/c3/ ... ecals.html
cron