#63
Tak się właśnie zastanawiałem, ale też wpadłem na ten "trop". Owy wątek przerobiłem także i całą kolekcję Scott-ów ze zbiorów :-P . Na takiej podobnej ramie były w latach 90-ych produkowane niefirmowe (nie pamiętam nazwy) bajki z Niemiec na osprzęcie Suntoura oraz Oscary z krakowskiego Bikershopa.
-- 0
-- \ - /\ -
(O) ^ (o)

#66
Nishiki przez zimę nieco się zapuściło - był to mój rower codzienny, a to niestety dobrze na kondycję maszyny nie wpływa...
Jako że bardzo lubię ten rower, postanowiłem przeprowadzić jego ponowną rewitalizację
Obrazek


Po myciu pierwsza myśl - trzeba było nie ruszać, przynajmniej nie widać byłoby szram na lakierze ;-) Ale fajnie zaczeło się później :mrgreen:
po wyjęciu widelca szok :shock: pęknięta miska sterów, i to ta siedząca w ramie - takich cudów jeszcze nie widziałem...
Obrazek


zacząłem oglądać dokładnie wszystko i znalazłem jeszcze niepokojącą ryskę przy jednym z mocowań podkowy do widelca Włosy na łepetynie mi się zjeżyły
Obrazek


Siadłem, pomyślałem.... w sumie jedyny poważny dzwon jaki miałem na Nishiki miał miejsce ponad rok temu, tuż przed zlotem (może zlotowicze pamiętają że miałem ograniczoną sprawność ruchową poprzez solidnie obtłuczone albo i pęknięte żebra)
To musiało się wtedy stać
W razie czego - miskę mam w rezerwie (na razie nie zmieniałem), ale z widłem gorzej, zwłaszcza że to mój ulubiony Mag! Rozkręciłem, poskręcałem na mocnym Loctite patrząc czy przy dokręcaniu szpara się nie rozwiera (na szczęście się nie rozwiera, ale nie łudzę się że to tylko pęknięcie lakieru)

Napęd w trakcie prac także został zmieniony - kaseta wyjęta z ZNów ;-)
Obrazek


No i Nishiki cieszy dawnym blaskiem :-)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#71
w sumie to ten rower jest esencją różnych takich retro-tendencji:
kolorowe dodatki, anodowane na jeden z obowiązujących kolorów, E-stay, cromo, retro amortyzator, opony w retro kolorystyce, thumby, ozdobne wieszaki

mogłyby być jeszcze jakieś wymyślne hamulce, ale powiedzmy, że moco bajeranckie klamki mogą być uznane, za wyraz tendencji "ulepszania cantileverów"

ważyłeś całość?

#73
skolioza pisze:waga nie grała tu żadnej roli przy doborze komponentów
tego się domysliłem, rower jest złożony na elementach pi razy oko na takich na jakich ja przeważnie składam rowery i waga frame-setu powinna być podobna, a że swoich w calości nigdy nie ważyłem to spytałem, by mniej więcej wiedzieć ile waży mój Gary lub ile mniej więcej ważył nishiki czy kuwahara

#75
Fajna ta Nishiki.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#78
Zbyt wiele to to KUFA ... NIE przejechało :mrgreen:
Za stare jak dla mnie ale generalnie rzecz ujmując to miałeś farta :-)
Sam bym przytulił takiego rupiecia gdyby mi się trafił :-P