#391
Gerwazy, Moze w tym roku ;-) Wierze na slowo)
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#392
Taka ciekawostka:
tylne przerzutki Record OR, ale też szosowy Record bo te dzieliły z górskimi ten sam korpus często miały wadę w postaci pęknięcia w okolicach górnego sworznia. Dotyczy to przerzutek z szerokiego przedziału czasu, bo znalazłem zdjęcie szosowej wersji z 1996 roku z rysą o wiele większą niż w mojej OR z przedziału 1991-93. Pęknięcia były czasem ledwie zauważalne, a czasem znaczne. W praktyce nie umożliwiały używania przerzutki, te większe jednak powodowały większy luz na sworzniu.
Obrazek
Obrazek

Pozatym zdarzały się też pęknięcia przy nicie pantografu, ale tu ciężko oszacować skalę zjawiska, bo rysa jest trudna do zauważenia. Na zdjęciach dwie przerzutki: jedna z lat 1991-93, druga młodsza, nie mam pewności z kiedy dokładnie, prawdopodobnie 1994.
Obrazek
Obrazek

#395
Pedały Centaur w wersji po roku 1990-tym były już pokazane w tym temacie. Dla przypomnienia:
Obrazek
Obrazek


A jak wyglądają i czym się od nich różnią pedały z wyższej grupy Euclid?
Z zewnątrz widoczne są dwie różnice:
po pierwsze polerowany korpus, po drugie powłoka twardej anody na platformach. Obie te cechy posiadąły także wcześniejsze pedały z tej grupy - te z lat 1988-1989. W pedałach Centaur, korpus nie jest polerowany, a platformy są pomalowane czarnym lakierem. Poza tym oba modele wyglądają identycznie, być może są jakieś różnice w jakości użytych materiałów, ale brak jest informacji na ten temat.

Obrazek
Obrazek

Obrazek

#397
Ciekawe ciekawe... ;-)
Mam nie bezpośrednią odpowiedź na to pytanie.
Otóż jak mi się wydaje pedały z grupy Eclid po wejściu grupy Record OR w 1991/92 roku, zostały do niej zaadaptowane beż żadnych modyfikacji. Tak sugeruje ich wygląd, oraz opis w katalogu - w kwestii anodowania i polerowania. W niższej grupie Icarus w 1992 roku widzimy identycznie wyglądające pedały jak Centaur z 1990/91 z tym że te nowe miały srebrne platformy. Jaka była różnica w cenie? Kolosalna:

Obrazek
Obrazek


Dodam jako ciekawostę, że kompletna grupa XTR '92 kosztowała wówczas 2450 DM, a zdetronizowany przez tą grupę w tym samym roku XT M730 zaledwie 955 DM a więc połowę ceny Icarusa

#399
Zdjęcia przedstawiają piastę Campagnolo Victory z wysokim kołnierzem z roku 1986. Co miała wspólnego z MTB? Wszystko wskazuje na to, że piasty Centaur z 1989 roku bazowały na tym samym korpusie, przy czym dodano uszczelnienia osi których brakowało w Victory.
Ta piasta to piękna rzemieślnicza robota. Na żywo robi niesamowite wrażenie, a i na zdjęciach ładnie się prezentuje.
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek


Dla porównania zdjęcia z katalogu Centaur 4/89
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2017-11-11, 23:24 przez Gerwazy, łącznie zmieniany 1 raz.

#403
Ale Campla to jest na prawdę biżuteria.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900