Mass Roccia - Made in Italy

#1
Witam.

Ostatnio zacząłem myśleć trochę o zapomnianych pomysłach które zalegają mi w garażu i wykopałem taki kawał stali
Obrazek


Kawał to dobre stwierdzenie bo rama jest na rurach Tange P.G... więc szału niema.
Na temat marki ciężko znaleźć cokolwiek w internecie. Po wpisaniu frazy Mass Bike wyskakują tylko filmiki z Mas Krytycznych z całego świata a po dopisaniu Italy... Włoch :-)
Wykonanie jak na niski model (tak można wnioskować bo rurach i wadze) bardzo dobre, ładne spawy i dość dopracowane detale no i mój ulubiony kolor :-)

Pierwotny plan zakładał XT 737 jednak po przejrzeniu zapasów z garażu zdecydowałem że będzie znacznie niższa grupa.

Wiem już na 100% że rower stanie na kołach DX/Araya RM17 i Skinwalle a po lekkim odświeżeniu ramy takie stery:
Obrazek

Prawdopodobnie wpadnie też wideł z Gianta:
Obrazek

Nie jestem jednak pewien na jaki kolor go pomalować, napewno odpada biały. Poważnie rozważam czarny.

Więcej fotek:
https://picasaweb.google.com/1105496876 ... ikeProjekt

W ramie tkwi suport BB-UN50, kręci się ładnie, nie będę go ruszać bo planowana korba wchodzi ok.

Na ten moment to byłoby na tyle. Może dziś usiądę i ogarnę resztę gratów to coś zaprezentuje.

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#2
Ramka ładna. Niby tylko PG a wygląda bardzo porządnie.
Słyszałem co nieco o planach i czekam:)
Mogłaby być fajna odmiana od tych wszystkich szaraków, choć w sumie też ....szara;)

#3
Trochę ciszy w temacie było ale prace trwają dalej:

Koła:
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Oponki: Panaracer / Kenda

Jeśli chodzi o osprzęt to zgodnie z zasadą "średniej półki" będzie grupa Shimano Exage - trafiła się w sumie w całości z roweru dawcy a do tego świetnie wpisuje się wizualnie.
Obrazek

Obrazek


Całość dopełniają:
- Kiera w purpurowej anodzie,
- Mostek Spike nowy od Jasia
- Sztyca Post Moderne
Obrazek

Obrazek



Zostało niewiele - jakieś wizualnie lekkie siodło, canty - chciałem jakieś tektro lub podobne ale jeszcze poszukuję.
Największym problemem jest widelec - nieopatrznie sprzedałem wideł Gianta i bardzo żałuję, znalezienie czegoś z rurą 1cal graniczy z cudem, kupiłem Quadrę - wizualnie i klasowo ideał ale sterówka jednak za krótka. Obecnie zadowolę się i amorem i sztywniakiem bo bez tego nie mogę ruszyć do przodu...

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#6
Jak wiesz mam quadrę na sprzedaż (sterówka cal i ponad 22 cm długości ahead), tylko czekam, aż dotrze do mnie wideł od skoliozy - stywniak. Obiecał, że po weekendzie wyśle, więc moja quadra będzie do oddania. problem jest tylko jeden - jest nią zaiteresowany jeszzce suchy1704, który pierwszy do mnie w jej sprawie pisał :-) Uczciwie będzie, jeżeli wyjaśnicie między sobą, kto go bierze :-)

#7
Fajnie się zapowiada :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#8
jeronimojamis pisze:Jak wiesz mam quadrę na sprzedaż (sterówka cal i ponad 22 cm długości ahead), tylko czekam, aż dotrze do mnie wideł od skoliozy - stywniak. Obiecał, że po weekendzie wyśle, więc moja quadra będzie do oddania. problem jest tylko jeden - jest nią zaiteresowany jeszzce suchy1704, który pierwszy do mnie w jej sprawie pisał :-) Uczciwie będzie, jeżeli wyjaśnicie między sobą, kto go bierze :-)
Atakowałem Cię już jakiś czas temu na PW :-( Jak już pisałem dla mnie byłoby super bo z dwóch wtedy dam radę złożyć jeden :-)

Skeevo - w tym roku się nie udało to może w następnym zaatakuje rower roku :-)

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#10
Exage to pełnoprawna grupa mtb - coś jak obecne Alivo - ściągnięty jest czarny młynek bo wizualnie "dociążał" całość.

Jest przełom, jest widelec ! Jak dobrze pójdzie będzie nawet w odpowiednim kolorze :-)

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#12
mekp pisze:Exage to pełnoprawna grupa mtb - coś jak obecne Alivo

eeee gdzie alivio porownywac do Exage
w 93 to byl powiew nowego ....korby " pierwszego "czarnego lx i wlasnie Exage z "profilem " xtr to bylo cos :!: :!: :!:
rzadka spotykany sprzet i do tej ramki pasuje jak ulal :-> do pelni szczescia brakuje tylko gratow w lepszym/ladniejszym stanie ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#13
Super grupa, nieczęsta a i do Alivio bym jej nie zniżał Jeśli już, to jej kontynuacją był STX/STX SE/STX RC, ale w roku 93 i tak bliżej jej było do LXa niż STXowi rok później

I szczerze mówiąc moim skromnym zdaniem najładniej wygląda na ramie w kolorze szarości, w jakim sama jest, a nie na ramie kontrastowej ciemnej
Obrazek
RetroMTB na Facebooku

SPRZĘT DO SPRZEDANIA

#16
Yo.
Finalnie wyszło tak:
Obrazek


Więcej fotek:
https://goo.gl/photos/s62SXyfauV72aNkA6

Do oprzętu Shimano Exage doszły hamulce Dia-Compe - co prawda był plan na Tektro w kolor ale nie ukrywam że szkoda było mi zamawiać kolejne jak tamte leżały i się kurzyły a mimo innego koloru są ok.

Najwięcej walki było z widelcem - chciałem trzymać się koncepcji sterów nakręcanych ale widelców na 1' jest jak na lekarstwo - po paru przymiarkach wpadło Indy przemalowane na czarno.

Koła wpadły inne ale właściwie takie same - set taki sam tylko obrączki srebrne - jest bardziej mdło ale lepiej pasuje + zaciski Shimano 600 i kaseta z epoki ;-)

Pozatym powiedzmy szału nie ma ale cudów miało nie być w końcu średnia niższa :-)

Zadowolony jestem ale umiarkowanie - po pierwsze chciałem żeby było schludnie i dałem zbyt krótkie pancerze - jak się obrobię to chyba to poprawie bo jest na styk...
dwa - tylna opona pynkła i nie mogę znaleźć do kompletu nic - może ktoś poratuje czymś pod kolor?
trzy - rower okazał się za duży na kandydatkę i raczej nie zostanie ze mną a nie ukrywam że mi się podoba i budowałem go z inną myślą...

Jakieś opinie?

pozdrawiam
Maciej
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996
cron