Re: Kuwahara Pacer '88

#31
ak_kwlsk pisze:Czołem:)
Lakier to bardzo umiejętnie położony proszek a na górę bezbarwny metalik. Naklejki wycinane z folii, na nich jeszcze dodatkowa zabezpieczająca warstwa klaru.

:D
ps. kto Ci robił ten lakier i za ile?
I jaką metodą ?
rama była przed malowaniem zabezpieczona anty korozyjnie?
centurion accordo gt '88, gary fisher big sur '99, trek singletrack 950 '95, romet-universal '82, centurion-ritchey '90-91, nishiki bombardier '94, peugeot black rock '90, univega dual action-pro '96, koga-miyata traveller '91/ ramy; wheller 6600 '93, centurion accordo '87, katrga dx '90 /było: muddy fox courier comp '92, peugeot mackenzie '92, giant cold rock '90, '91, '92,

#34
beret pisze:cembe, nie ma to jak dobre wejście na forum, bez przywitania się, w czyimś wątku zacząć z dupy reklamować kredyty.
Uprzedziłeś mnie o milisekundy.
Lodzermensch

#35
cembe pisze:Z innej beczki. Czy w którymś banku jakiś kredyt samochodowy obejmuje rowery? Ewentualnie - w najbliższym czasie będę miał działalność i na 99 proc. będziemy mieli dostęp do kredytu, dokładnie takiego - https://www.ideabank.pl/kredyt-przez-in ... brotomierz Jak to podciągnąć pod działalność? Żeby się nie czepiali?
Czy rower w kredycie samochodowym to nie wiem, ale słyszałem że można wziąść pompke pod hipoteke

#36
samochodowa 8-) :roll: ??? czy rowerowa :oops:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#38
Właśnie się dziwiłem co to za ruch w moim temacie, ale już wszystko jasne ;)

Malowanie było załatwiane przez serwis Cykloterapia w Gliwicach. To jest proszek, więc jest chyba tylko jedna metoda? Nie wiem, nie znam się. Rama była przed malowaniem obdarta z lakieru moimi rencami, a w miejscach gdzie zostały resztki lakieru dodatkowo szkiełkowana. Za szkiełkowanie + malowanie (proszek + bezbarwny metalik) zapłaciłem 120 polskich nowych złotych. Rama nie była zabezpieczana przed korozją z tego co mi wiadomo.

#39
Czołem.

Zmiany, zmiany. Jak obiecałem tak zrobiłem i Kuwa dostała tylną rzutkę z domowym retroshiftem i korbę bliższą swojemu wiekowi (DX i DX). W międzyczasie planowałem zmianę kółek, nawet byłem wstępnie dogadany z Adamello na komplet NOS na ogryzkach DX, ale jakiś jego znajomek sprzątnął mi je sprzed nosa i zostałem na lodzie :(

Niedawno, tylne koło dostało strzał z boku i się było zósemkowało, więc chcąc nie chcąc musiałem wymyślić coś nowego. Jako, że znalezienie ogryzków DX w dobrym stanie graniczy z cudem a czas naglił (zostałem bez roweru) trzeba było załatwić coś na szybko i z tyłu wylądował pancerny zestaw Mavic A319 + piasta XT z tych nowszych, wszystko na 36 parówach w trzy krzyże. Kółko waży zaledwie 1,3 kg ;)
Z przodu nieco bardziej subtelnie, alexrims ace18 + piasta deore na 32 cieniowanych DT, kółko waży nawet mniej niż poprzedni mavic ma2 na 105 (~930g).

A tak się prezentuje: https://goo.gl/photos/XNHQQ6jn6aFkC1nq5

Co prawda nadal nie jest zgodnie ze sztuką, ale przynajmniej nie ma tej szpetnej korby ;)