GT RTS 3

#1
Witam. Zamieszczam zdjęcia mojego nowego MTB ;-) Rower niedawno kupiony, 3 dni temu). Długo już szukałem jakiegoś klasyka. Po pierwszej krótkiej przejażdżce wiedziałem, że to dobry wybór. Rower po prostu idealnie na mnie pasuje. Czuję się na nim znakomicie. Szyy na miarę można by rzec. Siodełko, mostek, kierownica, super! Nie wiem dokładnie z którego jest roku, przypuszczam, że około 1994-95r. Rama alu, wahacz cro-mo. Oryginalnie na stx se. Na początek wymieniłem lewą manetkę była zwykła stx, korbę na Sugino Impel, tylną przerzutkę na deore xt 739, przód to czarny lx. Rower dostał nowe oryginalne klocki oraz kasetę.
Służyć ma krótkim wypadom w ciekawy teren. Bez katowania ale swoje musi wytrzymać. Na pierwszy ogień chciałbym zmienić amortyzator oraz damper. Wszystkie opinie oraz porady mile widziane. Zmiany części tylko na te z lat 90tych.
Ostatnio zmieniony 2016-04-09, 15:47 przez Retromen, łącznie zmieniany 1 raz.
Załączniki
DSC_0326.JPG
DSC_0360.JPG
DSC_0363.JPG
DSC_0327.JPG
DSC_0330.JPG
DSC_0333.JPG
DSC_0334.JPG
DSC_0335.JPG
DSC_0344.JPG
DSC_0358.JPG

#2
jak dziala przednia przerzutka z ta "koszulka " :?: ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#3
Dobrze) Nie wchodzi do pancerza. Te koszulki zamontował poprzednik, ale mi się podobają.
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#5
Zalezy mi glownie na polepszeniu dobrego, hehe. Tak serio lepsze tłumienie w zawieszeniu przydalo by sie bardzo)
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#6
Retromen pisze:Zalezy mi glownie na polepszeniu dobrego, hehe. Tak serio lepsze tłumienie w zawieszeniu przydalo by sie bardzo)
To zmień damper ...
Retro albo jeśli chcesz to nie retro ale wtedy nawet się nie przyznawaj bo oni cię zjedzą żywcem ...

#13
Kolega hit00r ma na allegro jeszcze bombera 2. Moze to dobry kierunek? Pomozcie, czekam na porady.

skolioza, Ciezko bylo ustawic odpowiednio tylne hamulce. Po pierwsze musialem rozebrac ta "dzwignie" wyczyscic i przesmarowac. Musi byc ona ustawiona odpowiednio blisko od wyjscia linki z pancerza. Wiekszy kat wygina mocno linke i calosc robi sie miekka. Uzyskalem jakis kompromis bo przy mocnym rozchyleniu ramion hamulca hacze butami o ramiona przy ramie...
Sprezyna napinajaca ustawiona w 3 otwor. Wiekszy opor dzwigni ale calosc dobrze wyczuwalna. Finalnie moge bez problemu zablokowac tylne kolo.
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#15
Pamiętaj też, że to zawieszenie z początków zabawy producentów z tylną amortyzacją. Ma swoją charakterystykę - możesz przeserwisować damper. zmienić olej, ale głównych cech zawieszenia nie zmienisz. Ono chodzi tak, jak zostało zaprojektowane.

Judyta wg mnie by podeszła, ale maksymalnie ze skokiem 63mm. Wersja 50mm byłaby lepsza - ale ich było bardzo, bardzo mało.
OLX: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/OhVB/

Są: Bontrager Privateer ; Breezer Lighting ; Cannondale F900 ; Sunn Cross ; Viner Comp Line
Były: Puch ; Wheeler E1 Titanium ; DrJekyll i MrHyde ; FSR ; FSR2 ; Klein ; Puch2 ; Trek ; HKeK ; Endorfina ; Jose .

#16
Przesledzilem watek z rozbieraniem dampera. Nie jest to najprostsza czynnosc...O plytkach na tloku nic nie bylo.
Sama konstrukcja zawieszenia jest moim zdaniem "wygodna". Fajnie to pracuje. Dlaczego Judy max ze skokiem 63mm?
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#19
Diamond Back dzielnie uzytkuje moja kobita)
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#21
Fotka z teraz) Szerokosci ;-)
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike
Załączniki
DSC_0383.JPG

#22
snack pisze:Pokaż pokaż
masz rower i kobite :)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#23
Odnośnie dampera w tytułowym GT. Zmiana oleju na gęstszy polepszy tłumienie?
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike
Załączniki
_20160215_211709.JPG
DB zdjecie jeszcze z korba Sugino. Teraz siedzi tam STX se.Przeżutka tył zmieniona też na STX se

#24
Retromen pisze:Odnośnie dampera w tytułowym GT. Zmiana oleju na gęstszy polepszy tłumienie?
Nie koniecznie ... gęsty olej może spowodować za dużą mułowatość przy odbiciu.
Producent przewiduje rzadkie oleje do damperów.
Ciężko mi tobie coś doradzić ... zapytaj fuckera on siedzi w temacie amortyzacji :lol:

#25
Retromen pisze:Przesledzilem watek z rozbieraniem dampera. Nie jest to najprostsza czynnosc...O plytkach na tloku nic nie bylo.
Chodzilo mi o sam fakt rozebrania go. Konstrukcja bardzo prosta mialem taki w poprzednim Sunn'ie nie mial regulacji tlumienia wiec pokombinowalem z plytkami na tloku i zmienilem tlumienie na wolniejsze, takie jak lubie.

#26
Możesz napisac o co biega z tymi plytkami?
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#27
Retromen pisze:Możesz napisac o co biega z tymi plytkami?
Na tloku masz stalowe plytki (podkladki) sa cieniutkie, sa poukladane w stosy, odpowiadaja za otwarcie sie zaworu na tloku.
Załączniki
shockvalve.jpg

#28
Bardzo dziekuje za porady. Jak bym rozebral swój damper to wiedzial bym bardziej o co biega) Boje sie grzebac samemu. Moze ktos z forum podjal by sie tej operacji...? Za odpowiednie profity i brak stresu dla mnie :-D
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike

#30
Wiem michur, ale tłumienia brak...
Takie cukierki znalazlem dzisiaj w starej szafie.
GT RTS3 ,Diamond Back Response Sport ,Kastle Randonne ,Marin Eldrige Grade ,Mammoth RC 201 ,Wheller 3600 ,Specialized S-Works M2 ,Merida Scultura 909, Cannondale Super V 2000 ,Soundance Titanal ,Cbike
Załączniki
DSC_0384.JPG
DSC_0385.JPG
DSC_0387.JPG
DSC_0386.JPG