Śnieg, błoto, kamienie czyli Turbacz hardcorowo

#1
A miałem sobie dzisiaj pojechać lajtowo szutrami dookoła Mogielicy ...... no i pojechałem , tylko szutrów nie widziałem dzisiaj ani jednego....

Pomysła na ten odpał wpadł mi dzisiaj z rana ...Turbacz , szlakiem , który jest wymagajacy bo czarny i go dobrze znam.

Charakteryzuje się on wybitnie przełajową charakterystyka , wkólko podjazdy i zjazdy albo kawałek wypłaszczenia no i podłoże ...czego byśmy sobie nie życzyli to jest !

Jak widać błoto z gliną gdzie nawet stanąć sie nie da , śnieg , i zlodowaciałe połacie na trasie i wszechobecna kamienie .

Całość dopełniają olbrzymie dziury z wodą .... breją gdzie dno nie wiadomo gdzie jest .

Cała trasa przetyrałem , w wielu miejscach trzeba było podejść - takie krotkie sztywne kawałki , bo albo glina uniemożliwiała podjechanie , albo np wąwóz lodowy , gdzie podpierałem sie rowerem bo lodu było ...mase .

Rekompensowały te niewygody piękne widoki na Podhale i Tatry , przepiękne , cudne , no ale trzeba było przeć do przodu bo czas leciał a słonko krotko świeci o tej porze roku .

Polecam trase każdemu kto lubi smak błota z bidonu i zgrzyt między zębami .

Polecam zakładać nowe klocki i dobrze nasmarować łańcuch , mój pod koniec już zdychał i rzęził jak sieczkarnia .

Co wiecej , ja jestem zadowolony , nie zmęczyłem sie nawet stosunkowo , jakoś dzisiaj łatwo mi szło , może te 2 lata spedzone na treningach szosowych teraz sie przydały ....

Wracałem ostatnie pół godziny zjazdu w totalnej ciemności , las , wąwozy w lesie, ciemno ... to jeszcze nic ale tam jest mgła , 10-20 m widocznosć ....jak wypadłem na polanke za lasem okrzyk szczęscia - trafiłem .....nie pomyliłem ścieżek!

Rower do auta , grzanie na full i jazda ...ET GO HOME !


https://picasaweb.google.com/1130783713 ... 5698010994

I ciągle sie zastanawiam , dlaczego mnie spotykają takie przyjemności ???
www.velotech.pl