Zimorodek

#1
Rodzilo sie to w bolach.

W zeszlym roku zabralem mojemu bratu wandalowi przebrzydlemu - piekna Gazelle Champion Mondial AB z 1985r na Reynoldsie 531c. Mam ja w sumie zatem za friko, ale byla baaardzo zaniedbana. Z zewnatrz pokryta rudym, pozrywane obejmy na pancerz tylnego hampla i w ogole tragedia:

Obrazek


ale badzo dobrze mi sluzyla od lata 2010. Mimo bardzo ciezkich kol, starej ciezkiej 600ki... byla "wporzo".

Zima pozwolila na przeistoczenie - z gazeli zrodzil sie zimorod, taka kolej rzeczy zdefiniowala takze kolorystyke. Ot Kingfisher mk.I:


campy 9 athena/veloce (rd z krotkim wozkiem wazace 245g szok!); kasetka srama R9, lancuszek chyba HG93 (nawet dziala ladnie); jak widac zaciski na granicy wypiecia:) :
Obrazek



Ritchey Logic (kolejna wspaniala rzecz od Adamella - dzieki:) 462g na 170mm, blaty sa jakie sa... za to suporcik wyskrobalem tym razem calkiem ladny. Ze zwyklego truvativa 108mm wyszedl mi 185g ladny cieniowany cycus na dosc waskich lozyskach:)
Fd 600 z racji tego, jak trudno o retro campe nie-na-hak;
pd atac XS bo to najlzejsze time'y jakie posiadam (szalone 335g;P)
Obrazek


tutaj widac, dlaczego kolo siedzi w hakach tak plytko.... przygotowane sa pod 126mm, a piasta to 135mm Hugi Classic (prod. Union, 333g):
Obrazek


przod bez szalu - standardowy 80g-owy novatec:
Obrazek


kola takie se. Wlozylem cala swoja cierpliwosc, zeby byly ladne i proste, ale niestety centrownica ktora posidam jest krzywa i niezbyt dokladna ;( na pewno w przelajowce koleczka te sie sprawdza. Swietne obrecze Alexa R450, nyple dartmora corne, szprychy P: 2.0-1.8-2.0; T: 2.0(pr) /2.0-1.8-2.0 (lw).

Obrazek


sztycka to owiana juz chyba legenda Zoom Lightweigh (27.0x350mm wazy 285g); siodlo w spadku od Radzieja - Viscount Cobra: superwygoda!
Obrazek



blacha podobnie jak w treku przyklejana na nowo. Probowalem poprawic sobie gazellki na widelcu, ale zmywacz do paznokcie okazal sie nie ratunkiem a sila niszczycielska ;(
Obrazek



hampelki to rowniez campy. Sa ciezkie niestety, ale przynajmniej zgodne epokowo;P Do nich wsowki koolstopa na mokre (tips! wsuwa sie je koszmarnie ciezko i wartoby cos przyciac, ale guma zupelnie nie poddaje sie nozykowi!)
Obrazek


faja tymczasowo kalloy 100mm (jeszcze w wakacje mozna bylo kupic NOS z 92r po okolo 25pln w krk!) - waga ~250g
stery mialem campy ze stalowymi miskami, ale to cholerstwo wazylo masakryczne 195g! Oddalem wiec bratu, a sam zapakowalem Pro na waleczkach. Waga - 96g:)
owijke wybralem najtansza, niestety tez ciezka (65g), kierownik to stary ITM Europa 42 c-c, ale tez spoko wazy (~255g)
Ergopowery maja wiele zalet - wzgledem shimano lepiej czuc moment zmiany, maja tez fajny design i mimo iz sa dosc ciezkie (460g z linkami br) - nie pobija moich dawnych 8kowych 600tek (ponad 520g!!!)

Obrazek




gumy to conti GP3000 dosc lekkie (195+210g) i cala okazalosc:
Obrazek





PODSUMA:
-w takiej konf rower jest dosc ciezki jak na szose - wychodzi okolo 9,4kg!!!! Sama rama to 2060g, widel 705g.
-system ze sterami klasycznymi i mostkiem oparym na fajce jest niestety srednio sztywny, na szosie czuc to przy roz-buj-owy-waniu;) kokpitu, a w terenie (przelajowka) - niestety daje sie we znaki np. na zjazdach.
Stad tez moj plan przejscia na ahead. Nie chce jednak karbonow i poluje na ladny widelec stalowy.... moze keidys :)
-pancerz tyl hampla jest niestety przymocowany tasma izo. dlaczego? winny jest rudy ktory zjazd obejmki, a pozniej dziela zniszczenia dopelnil moj brachol...
-kola to tymczas z przelajowki, docelowo maja byc bardziej czarne i sporo lzejsze na szprychach 2.0-1.5-2.0, czekam tylko na jakies tanie lekkie obrecze i waham sie czy znow uzyc piasty tyl na 135mm.
-jako, ze docelowo bedzie w nim wiecej czerni, takze sztyca fajnie by byla corna. Ale nawet o 26.8 ciezko....
-siodlo mogloby byc lzejsze, ale to kosztem okolo 65g wzgledem flite, jest przynajmniej bardzo wygodne
-naped poki co zostanie taki jest. Zestaw korbowy wazy mniej niz nie-jeden hollowtech i posiada swietny niski q-factor.; ergo i fd/rd moze kiedys doczekaja sie 10ki, ale kaseta pozostanie na systemie shimano i juz;).
-Hample dzieki klockom sa przystepne, nawet z uszkodzona regulacja naprezenia sprezynki w jednym...

Docelowo chcialem zejsc do 8,5kg przy tej samej ramie. Mysle, ze wkrotce sie uda.

(najwieksze wyzwanie to znalezc do tego rowerka blotniki i specjalny uchwyt na bidon - bo niestety jest tylko jeden zestaw oczek, a przy hakach zadnego ni widu ni slychu;( pamietajmy, ze to taka bardziej wycieczkowka-turystyczny niz scigacz....

#3
ja też na szosach się nie znam ale kolor fajny i ładnie pasuje do niego srebrny szpej
chodzi mi taki po głowie tylko nie mam go do czego przyłożyć :/
a małe OT, wrzosy zimujesz na balkonie czy w domu, bo mi cholera padły po zimie? :D
Era retrobikera kończy się na cantileverach...
Dziewczyny wolą sztywnego :)

#4
rowerek śliczny jak na moj gust ,srebro jest w pytke -czarny nie ,ale to juz kwestia gustu ,czarny z pomarańczą w sumie też zagra
nic bym w nim juz nie zmieniał ,ale kombinuj maniaku ;)\ waga 9,5 jest juz przyzwoita conajmniej ,ale chetnie zobacze co dalej
mało sztywny mostek fajkowy -kurde ,przy twoich gabarytach musisz byc wyjatkowo wyczulony na takie sprawy
widelec to jakich chromowany unicrown z tange byłby fajny -ok.650gram coś takiego waży ,ale do przełaju sie nie nada '(
gdzie ją malowałeś ? ile dałeś ? bo sie właśnie do bullita przymierzam i gdzieś pomalowac ją musze
aha -jak sie sprawują te czerwone kool stopy ? to te z allegro ? bo bym se może do górala pocisł ,ew. do szoski w sumie zamiast oryginalnych szimanochów -daj znac

a co do mocowania tylnego pancerza -gdzies mi le,żała taka stalowa obejmka z campy własnie do jego przytrzymania jak nie ma przelotek ..no ale ona waaaaaży ,wiec nie wiem czy bys chciał

co do hugi można by jej dotoczyc nowy krószy lewy "korek" na ośke .. prosta robota ,przecentrujesz se koło i bedzie gitara

#5
iras pisze:a małe OT, wrzosy zimujesz na balkonie czy w domu, bo mi cholera padły po zimie? :D
dokladnie na balkonie :) ale warto ocieplac doniczke folia np bombelkowa. Mam tez w sumie taki balkon z szybami przesownymi, wiec jest troche cieplej, no i przez wieksza czesc jasnej doby jest naswietlony.... poza tym zima byla w tym roku slaba:D
rurokura pisze:nic bym w nim juz nie zmieniał ,ale kombinuj maniaku ;)\ waga 9,5 jest juz przyzwoita conajmniej ,ale chetnie zobacze co dalej
bedziemy probowac.
mało sztywny mostek fajkowy -kurde ,przy twoich gabarytach musisz byc wyjatkowo wyczulony na takie sprawy
widelec to jakich chromowany unicrown z tange byłby fajny -ok.650gram coś takiego waży ,ale do przełaju sie nie nada
mostek jest wiotki to fakt, chociaz jakos nawet nawet stowy w przelajowce daje rade:) Ale - male zaskoczenie, w zeszlym sezonie jezdzilem na 100-ce, a w tym jest to dla mnie za malo cos... dlatego szukam widla na ahead (poki co mam accenta tego prostego)
rurokura pisze:gdzie ją malowałeś ? ile dałeś ? bo sie właśnie do bullita przymierzam i gdzieś pomalowac ją musze
zadna tajemnica - colorex. Cena z widelcem 100. Nie wiem czy duzo czy malo, dosc dobrze. Wersja metalik jest drozsza (i wyglada bardzo niezle;) nie wazy tez duzo (mialem tak pomalowanego hecklera).
rurokura pisze:aha -jak sie sprawują te czerwone kool stopy ? to te z allegro ? bo bym se może do górala pocisł ,ew. do szoski w sumie zamiast oryginalnych szimanochów -daj znac
koolstopy sa generalnie fenomenalne ;) Canti swietnie dzialaja na duzym ciagu linki (takim jak masz w przelajach), mtb sa tez swietne (kiedys byly w bikershopie), a tutaj sa wsowki w wersji "na mokro". Na razie co moge powiedziec - jest dobrze, ale nie przetestowalem w trudniejszych warunkach... Inna sprawa, ze poki byly koszcily po 12pln/komplet wiec nawet sie nie zastanawialem. Jestem pewien jednego - beda sie dlugo zuzywac, bo to zupelnie inny material niz shimano czy tektro (te sa jak gumka do mazania, wiec po zimie znikaja)
rurokura pisze:co do hugi można by jej dotoczyc nowy krószy lewy "korek" na ośke .. prosta robota ,przecentrujesz se koło i bedzie gitara
co do hugi to jest z nia po pierwsze taka lipa, ze nie mozna jej rozkrecic ;( <znasz ta historie>, a beben chodzi krzywo jak w shimano (luuuzzz). Do tego musialem zalac to najpierw CX-em, a pozniej dosc rzadka oliwka, bo chodzilo z oporami (przy kreecniu "w tyl"). Kolejna wada ktora wyszla w prawniu to upierdzielony korpus bebna, przez co trzeba wybierac dlugie lockringi (ciezsze;) i nie moge skrecac na chama..... zreszta na razie walcze z biegami, bo cos mi sie ten miks campy z kaseta srama buntuje ;(
rurokura pisze:a co do mocowania tylnego pancerza -gdzies mi le,żała taka stalowa obejmka z campy własnie do jego przytrzymania jak nie ma przelotek ..no ale ona waaaaaży ,wiec nie wiem czy bys chciał
brzmi ciekawie - odloz, taki szpej mnie dosc interesuje;)
Obrazek

#6
kolorem przypomina mi rowery teamu Molteni :mrgreen:
Bardzo ładnie się z campą komponuje. Tylko czy łańcuch nie jest za krótki?
W sumie chyba też będę musiał skrócić u siebie, przeskakuje często. Może to jednak wina zużycia kasety, albo typu.

Będzie się kombinować :)

#7
zmiany na lepsze:

poniewarz rowerek sluzy tez do jazdy po miescie, wrzucilem byle jakie kola (MA2 Mavica) z porzadniejszymi oponami (28mm i odblask); kokpit to obecnie szersza kierownica, thumby czasowe i klamki z przelajowki; siodlo dalej cobra, chociaz nie ma go na fotkach.

nastepne beda blotniki szosowe i moze troche inna kierownica, ale ta o ktorej marze jest poza zasiegiem finansowym;

Obrazek


Obrazek
Obrazek

#8
bardzo lubie ta rame, genialnie skreca, jest stabilna.
chcialem nia czesciej jezdzic - wiec przerobilem na miasto, znowu wzor wzialem od Rurokuraka:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


jak znajde fajniejsze budzet czesc to sobie je zamontuje:)

#12
potwierdzam
rowerek fajnie skręca ,myślę ,że bardzo wygodny (w każdym razie na chwile ,podobało sie)
prezentuje się jak każdy widzi -kwersia 2go-rzędna przynajmniej ,jak nie 3cio
jak ostre ? no cóż ,mnie osobiście taki argument nie rusza :) ani chłodzi ,ani grzeje
ważne ,że śmiga na codzień -fajna ramka ,więc szkoda by stała
a co do wzoru -masz lepsze części :) poza klamkami i kołami ;[

#13
narzekalem na rollsa, ale obnizylem siodelko i zaczal byc wygodny. Pojawil sie za to inny problem - przy nizszym ustawieniu zaczyna mi sie dziwnie napinac noga i pojawia sie bol-dyskomfort w prawym kolani/lydce. I co tu poczac? :)
Obrazek

#17
walcze co by mu kosz przywrocic (ostatnio zlamal mi sie alu bagaznik;/), ale cos nie idzie... chyba zrobie taki mini na tyl.

za to wrzucilem inny naped i wygodniejsza kier. A i swiatelko na tyl nie bylejakie;)

Obrazek


Obrazek


Obrazek

#18
nadszedl juz jego czas:)

nowy wlasciciel bardzo ucieszyl sie z lanserskiego prezentu:

Obrazek



Detale:
-niebieskie klocuszki hamulcowe (te piszczalki a la koolstopy;), szpile, pancerzyk, kontra sterowa shogun
-biale gumy kondy 28mm, pancerzyk, siodlo w klimatach concora, gripy bmx

Pozniej dolozylem mu jeszcze thumba i rd GS100 oraz 6 biegowa kasete UG :) (wszystko nowki!)

#21
zimny pisze: -biale gumy kondy 28mm
K193 Kwest czy K184 kosmos?
zimny pisze: 6 biegowa kasete UG :) (wszystko nowki!)
Masz jeszcze jedną taką?
Albo zakrętkę pod UG DurAcze? :>
--
Cypis

#24
zimorodek ladniejszy ;-)
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie