NS Eccentric 2015 27,5cala

#1
Już pare osób na fb widziało, jutro w nocy wyjeżdżam na testy na Rychlebskie Ścieżki :oops:

Obrazek


rama: NS Eccentric cr-mo tange 2014 26-27,5cala
widelec: Rock Shox Pike RTC3 150mm 27,5cala
koła: Hope 2 Evo / Sapim D-light / DT EX471
opony: Maxxis Ikon 27,5x2,3
kierownica: Renthal Lite 740mm
mostek: Thomson Elite X4 50mm
sztyca: Thomson Elite 410x30,9mm
siodełko: Flite 1999
zacisk: Hope
stery: Cane Creek EC40

manetki tył: XTR SL-M952
przerzutka tył: XTR RD-M952
przerzutka przód: XT FD-M786
korba: XT FC-M785 x2 (40x28)
kaseta: XT CS-M760 (11x32)
łańcuch: XT HG73
pedały DX PD-M646

i niestety Avid Elixir 5 2x185mm ciut styrane

oprócz hamulców wszystko udało się nowe/NOS jakimś cudem kupić, po kilku rowerach retro miałem mocne ciśnienie na zapach świeżych części w absurdalnych cenach :lol:

tak na szybko, manetka SL-M952 wcale nie działa dobrze z przerzutką FD-M786, wyregulowałem to na słowo honoru żeby na wyjazd w Rychleby starczyło :-/ pytałem chyba nawet na forum i ktoś napisał że będzie śmigać a tu dupa ;-)

hamulce są jakie są, nie lubię ich, ale premiera nowych XT m8000 przeciągnęła się o miesiąc w Polsce więc pojeżdzę chwile na Elixirach

zdjęc będzie więcej jak wrócę z Czarnej Wody :mrgreen:

#2
A tak zastanawiałem się do czego ten XTR trafi... :-)

Oponki klasa - śmigałem na takich ostatnio i są super tylko... nie wiem czy do FR (jak mniemam rower raczej do FR/DH niż do XC).

Jedyne co do mnie nie trafia to kolory - cała ta współczesna kolorystyka podchodzi mi pod rowery z Decatlonu.

pozdrawiam
xMekpx
Moje ogłoszenia
Marin Bear Valley 1996

#3
konstruktorzy z NSa zakładali że to do enduro mimo że hardtail, tylko co to jest to enduro :lol: :?:

kolorystyka kwestia gustu, miały być 2 kolory na ramie + czarny, hamulce białe idą won jak tylko m8000 trafi do dystrybutora :)

wczoraj o 23-ej jeździłem po osiedlu i sąsiadów katowałem bębenkiem Hope'a :lol: :lol: :lol:

#7
dla potomnych, ładny numer wczoraj odje#ałem, Pike to mój pierwszy amortyzator powietrzny :oops: musiałem go wczoraj nieco podpompować pod swoją wagę, no i coś mi się pomyrdało przy odczycie z tej tabeli na lewej ladze i zamiast 85psi wpompowałem dzielnie 200psi i zastanawiałem się dlaczego sie nie ugina, dobrze że nic nie strzeliło ;-)

ps. Maćku, opony rzeczywiście ładnie się trzymają, zwłaszcza na nieco niższym ciśnieniu

i jeszcze jedno, nie byłbym sobą gdybym nie wjechał nowym czystym rowerem w miękkie psie gówno :lol: :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony 2015-06-30, 20:04 przez cardamon, łącznie zmieniany 1 raz.

#13
Ta tylna przerzutka XTR ma chyba nie oryginalną śrubę od haka ?
No i pasuje tu jak :mrgreen:
Taki smaczek mi się podoba - inna niż wszystko.
A co do przedniej przerzutki i starej manetki ... z tego co słyszałem to nowe przednie mają inny skok więc nie ma bata aby to dobrze chodziło w takim zestawieniu :-/

#14
Doszło siodło Octane One Rocket 220g pod kolor ramy, hamulce idą m785, sztyca reverb 125mm w przyszłym miesiącu, między 26 a 27,5 cali czuć różnicę, trochę mnie kusi 1x11 i wyeliminowanie FD :->
Załączniki
WP_20150909_18_42_11_Pro_s.jpg

#15
No to tak:

1.reverba nie ma 150mm pod ten rozmiar?

2.1x11 ja mam obecnie 1x10 no i to nie jest dla każdego, mniej myślenia więcej pedałowania robi siłę, ale jak się źle dobierze zębatkę na korbie można znienawidzić, też nie zawsze działa to dobrze z wielką patelnią 40z z tyłu, ale obecnie xt 11s jest ciekawą propozycją, jutro obmacam to coś powiem więcej.
cino cinelli santo subito

na sprzedaż:
https://picasaweb.google.com/wojd47h/NaSprzedaz#
moje aukcje:
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=24938441