#92
WCS 110mm natomiast RF 120mm.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#93
Odebrałem docelowe/katalogowe koła z centrowania. Była z nimi tragedia ale już jest dobrze. Kółka na obręczach Mavic-a 517 SUP, z tyłu piasta XT M750, przód piasta Ritcheya z grubą osią.
Doszła zmieniarka FD-M953 NOS oraz klamki XT BL-M739.
Założyłem tymczasowo Seraki do póki nie przyjdą zielone Miśki od Dyrekcji. Misiaki będą prawdopodobnie tylko i wyłącznie do zdjęć a do jazdy będę używał już współczesnych opon Race King-a.
Katalogowo w rowerze były klamki hamulcowe Avida SD-1.9L pod kolor przedniej piasty ale jeżeli ktoś poszukuje takowych to w zasadzie są na wydaniu. Ich stan wizualny jak i techniczny jest bardzo dobry. Mają niewiele śladów użytkowania. Jeżeli ktoś ma apetyt to zrobię przy okazji jakieś fotki.
Na wydaniu również srebrna kierownica Force Lite. Kierka w bardzo fajnym stanie. Moja w Pig-u jest brzydsza ale już mi się nie chce przekładać :-)
Ostatnio zmieniony 2014-12-15, 22:50 przez Skeevo, łącznie zmieniany 1 raz.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#94
Skeevo pisze:Zdjęcia marnej jakości i w marnej garażowej scenerii

eeeeeeeeee tam.... na pierwszym zdjeciu nawet fajnie to wyglada ;-)
jakies grafiti by sie przydalo na scianie pod kolor roweru :idea: i bylaby bomba


zolte korby i prety siodelka ...........bym sie zastanawial :-|
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#95
marcin74 pisze:zolte korby i prety siodelka ...........bym sie zastanawial
A co byś założył żeby zachować poprawność polityczną?
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#100
snack pisze:No bardzo zgrabna konina ;-) a ta kierowniczka ritcheya ile waży?
Nie mam pojęcia. Postaram się ją jutro zważyć.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#101
Skeevo pisze:
marcin74 pisze:zolte korby i prety siodelka ...........bym sie zastanawial
A co byś założył żeby zachować poprawność polityczną?
probowalbym cos pod RD :oops:
Campagnolo record OR
Mavic Geo Dakar
XTR M 900
Deore XT 732/5
Ritchey 2/9
Deore XT 739
......................................

Campagnolo 50 th anniversary..w budowie

#102
w mojej opinii jest dobrze,powtarzam w mojej,i tylko(cholera,nie jestem pewien,a jak nie tylko?!) w mojej opinii,uff....mam nadzieje,że zrozumieliscie...w mojej opinii.

ludzie dajcie spokój "mojej opinii" ;-)
śmietnik to nie retro!

#103
Na razie będzie żółta bo innej nie ma na magazynie. Szaraczek fajny, klasa sama w sobie tylko znajdź w ładnym stanie i jakiejś dobrej cenie :oops:

smolar jak zawsze załadował trochę pozytywnej energii :-)
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

z

#104
Skeevo pisze:
snack pisze:No bardzo zgrabna konina ;-) a ta kierowniczka ritcheya ile waży?
Nie mam pojęcia. Postaram się ją jutro zważyć.
Przepraszam , że się wtrące. ;-)
Czy przypadkiem napis 170 gms nie oznacz wagi !?

#105
jak już lecisz w białego XT 9 speed to biały mostek race face, z tyłu rd m750 czy jak to tam jest na 9speed, biała korba race face chyba na allegro się wala i polować na kierę race face. bo teraz dość różnie jest i kolorystycznie żółty, czerwony, biały, szary rd oraz sprzętowo shimano race face ritchey :D
pancerze? myślałeś nad nimi już?
zresztą sam bym tez nie wiedział na co się zdecydować....na pewno bym wyeliminował 9speed na rzecz 8speed, ale jeśli katalogowo to owszem 9.

sztopi17 - 170gms = 170 gramów

Re: z

#106
sztopi17 pisze:
Skeevo pisze:
snack pisze:No bardzo zgrabna konina ;-) a ta kierowniczka ritcheya ile waży?
Nie mam pojęcia. Postaram się ją jutro zważyć.
Przepraszam , że się wtrące. ;-)
Czy przypadkiem napis 170 gms nie oznacz wagi !?
Oznacza, oczywiście ale wiadomo jak jest z tymi wagami podanymi przez producentów. Czasem są delikatne przekłamania. Zważę dla porównania czarnego i srebrnego Force Lite-a i będziemy mieli wagę rzeczywistą. Wydaje mi się że ten czarny będzie parę gram cięższy od wersji srebrnej.

Yves jest trochę bałagan, powoli to ogarnę tylko muszę dozbierać trochę części. Pancerze na tę chwilę biorę pod uwagę czarne.
Ostatnio zmieniony 2014-03-13, 22:39 przez Skeevo, łącznie zmieniany 1 raz.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

s

#107
YvesMoi pisze:jak już lecisz w białego XT 9 speed to biały mostek race face, z tyłu rd m750 czy jak to tam jest na 9speed, biała korba race face chyba na allegro się wala i polować na kierę race face. bo teraz dość różnie jest i kolorystycznie żółty, czerwony, biały, szary rd oraz sprzętowo shimano race face ritchey :D
pancerze? myślałeś nad nimi już?
zresztą sam bym tez nie wiedział na co się zdecydować....na pewno bym wyeliminował 9speed na rzecz 8speed, ale jeśli katalogowo to owszem 9.

sztopi17 - 170gms = 170 gramów

To było ironiczne zapytanie:)

#110
YvesMoi pisze:jak już lecisz w białego XT 9 speed to biały mostek race face, z tyłu rd m750 czy jak to tam jest na 9speed, biała korba race face chyba na allegro się wala i polować na kierę race face. bo teraz dość różnie jest i kolorystycznie żółty, czerwony, biały, szary rd oraz sprzętowo shimano race face ritchey :D
pancerze? myślałeś nad nimi już?
zresztą sam bym tez nie wiedział na co się zdecydować....na pewno bym wyeliminował 9speed na rzecz 8speed, ale jeśli katalogowo to owszem 9.

sztopi17 - 170gms = 170 gramów
9 spidów to wynalazek szatana, się zgadzam.
A co do kiery to dzisiaj ważyłem Zooma 150 i waży 138 gr z korkami w środku.Czyli napis nie zawsze oddaje rzeczywistość.
Lodzermensch

#112
Hej Pany.

Mam dylemat odnośnie koloru szprych do Kony. Set jaki w niej zagości na pewno znacie doskonale bo w szpejach z dawnych lat już było co nie co pokazywane. Dla przypomnienia dodałem zdjęcia.
Dylemat polega na kolorze szprych... Pytanie jest następujące... srebrne czy czarne? Mile widziane umotywowane opinie.
W ciągu ostatnich paru dni, przewertowałem masę retro rowerów z googli i przewaga jest na srebrnych szprychach więc wniosek jest prosty... są bardziej retro od czarnych ale ta czerń również wygląda całkiem całkiem. Z góry dziękuję za Wasze opinie.

Obrazek


Obrazek
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#114
Czarne dt comp i do tego czerwone alu nyple jak dla mnie. Czerwień pod ramę czyba że dodatki masz w innym kolorze. A alu nyple były w tamtych latach więc bez obaw. Obręcze mają kapsle więc już będzie srebrny akcencik. No chyba że jeszcze srebrne podkładki pod szprychy przy piastach ale to już może być przesada.
A zaplot jaki? Jakieś udziwnienia typu 2x czy słoneczko?
Będziesz miał przy okazji bardzo lekkie kółka o ile te obręcze są lekkie.

#115
cardamon pisze:czarne szprychy + srebrne nyple będą lepiej wyglądać ( w '99 roku nie było już czarnych szprych DT ?)
srebrne szprychy i nyple = klasycznie / bez ekstrawagancji ;-)
Nie wiem jak DT ale czarne szprychy były na pewno.
Hubert pisze:do tego czerwone alu nyple jak dla mnie
Nyple będą srebrne, żadnych innych kolorów nie biorę pod uwagę. Różnego rodzaju anody nie pasują do tego roweru moim zdaniem. W tym wypadku im mniej anody tym lepiej.
Ostatnio zmieniony 2014-11-30, 22:14 przez Skeevo, łącznie zmieniany 1 raz.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#116
No to mosiężne będziesz miał. Ja też mam chociaż chciałbym alu ale to droga i czasochłonna zabawa. A szprychy i ich zaplot bo na tym można troche gram urwać i mieć troche bardziej niecodzienne kółka.

#117
Nie będę ich sam zaplatał, będę dawał na serwis. Na pewno nie chcę żadnych gwiazdek i innych wynalazków. Ma być klasyczne koło i ma się nie centrować co chwilę.

Jak możesz Hubert to skończmy temat nypli i zaplatania bo pytam tylko o kolor szprych.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#119
Hubert pisze:Tylko czerń i tyle odemnie w temacie kół.
Dzięki za opinię Hubert.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900