Wykręcanie suportu / Znalezienie korby pod niego

#1
Witam, przekładam szpej rowerowy z jednego roweru (stary romet) do innej ramy, batavusa z 1991, rama prezentuje się tak :
Obrazek

niestety w batavusie siedzi suport, rozmiar 118,6mm (tak wyszło z moich pomiarów), który ma mocowanie do którego nie mam klucza :X, niestety nie zrobiłem zdjęcia, a w internecie nie mogę znaleźć zdjęcia poglądowego, wygląda na taki wielotryb po zewnętrznej stronie... Pytanie brzmi, kupować odpowiedni klucz (o ile takowy znajde) i próbować wykręcić ten suport i zamontować starą korbę, czy może znaleźć korbę pod wymiar 118mm?

PS. poszukuje mostka wpuszczanego na 1 i 1/8 cala :P

#3
Najlepiej pasowałoby mi nie kupować tego klucza ponieważ pewnie mi się już nie przyda, a znaleźć korbe która wpasuje się w ten wymiar. Rower ma być typową budżetówką dla dziewczyny, ponieważ poprzednia rama była sporo za mała.

#4
no to faktycznie, taniej wyniesie kupic korbe niz klucz heh, poza tym jak rama ma x lat, to warto to wykrecic chocby po to zeby wyczyscic i wysmarowac i zabezpieczyc...ale rob jak chcesz, skoro 18pln to majatek ;)...jedz do serwisu i wykreca Ci w 2 minuty, ale zaplacisz wiecej pewnie niz ten klucz kosztuje, a klucza nadal mial nie bedziesz :)

#5
a jak na suporcie nie zalezy, to mozna uzyc klucza do rur, wykreci sie bez klopotu, ale czy miski jeszcze sie pozniej nadadza to nie gwarantuje...

#6
Pytanie jest czy klucz da rade, spotkałem się pare razy z przypadkami że trzeba było iść do mechanika i wykręcać takie rzeczy mniej ciekawymi metodami, suport kręci się lekko i całkiem ok, niedługo będę mieć pod ręką korbę która ma długość montażową 118-122mm (podobno), jeżeli podpasuje to ok, jak nie to będę działać dalej z suportem, ale dzięki za nakierowanie jaki klucz musze mieć :).

Pytanie nr.2 tam jest rura 1 i 1/8 cala, zastosować redukcje na aheada, czy może znaleźć wpuszczany mostek na 1 i 1/8 ??

#7
jak sa stery to po co kombinowac, mostek na 25,4 i gitara, a swoja droga rozbrajacie mnie momentami, 18pln to wydatek ktorego budzet nie udzwignie czy jak?, mam mase kluczy ktore uzywam raz w roku albo i nie , ale warto miec jak czasem ten jeden raz sie nadarzy, a to czy klucz da rade czy nie, to troche dziwne pytanie skoro on do tego wlasnie jest, a dwa miski z plastiku, wiec raczej nie zardzewialy i nie przyspawaly, sie do mufy ;), ale bez szklanej kuli nie odpowiem :)

#8
słabo się w tym orientuje, wręcz mega słabo :/, i nie zrozumiałem, mostek 1" powinien podejść? Po włożeniu go i skręceniu jakoś to tam działało, ale nie wiem czy tak może być :P

#9
jak stery sa na 1 cal, to mostek ma byc 22,2, a jesli stery sa na 1,1/8 cala to mostek musi byc 25,4 , mowa o srednicy fajki ktora wchodzi w widelec, i nie wolno zakladac mniejszego mostka, a wiekszy w mniejsze stery nie wejdzie;), no chyba ze Ci nie zalezy na dziewczynie, to wkladaj mostek 22,2 do sterow 1,1/8 cala ;).... zadnych redukcji, ma byc mostek o odpowiedniej srednicy do odpowiednich sterow i nie inaczej, mozna dac niby reduktor ze sterow skrecanych na mostek a-head, tylko po co? raz ze taki zestaw wiecej wazy niz sam dedykowany mostek wpuszczany, dwa ze pozbawiasz sie w pewnym sensie regulacji (choc jakas tam wciaz zostaje) dochodza dodatkowe laczenia itd, lepiej zamiast reduktora kupis fajny mostek na 25,4 , np na alledrogo sa teraz procraft w smiesznych pieniadzach i tak bedzie lepiej

#10
Dziękuje bardzo, stawiam wirtualnego browara kolego, teraz już rozumiem, po prostu 1 cal = 25.4 mm i troche mnie to zmyliło!! To teraz zaczynam poszukiwania mostka pod 25.4 mm :)
cron