Nakamura - co? gdzie? kiedy?

#1
Witam,
przegrzebałem internet i forum, ale nic konkretnego nie znalazłem.

Od 1996r brat jest w posiadaniu Nakamury Summit XT (rury Tange). Rower kupiony używany, w Germanii. Poskładany na osprzęcie Deore XT 730 (wszystko łącznie ze sztycą i sterami). Przez 16 lat rower ewoluował, stery z 1 1/4 "patentem" zamienione na Oversize + RST Omega... v-brejki itp. Ale 99% częsci posiadanych do 1996 roku leżą w szufladzie:-)

Szukam katalogów starych Nakamur, ponieważ chciałbym odtworzyć "dziada" - tak jak wyszedł ze sklepu. Nie wiem jaki to jest konkretnie rocznik i co było w nim zmienione do 1996 roku (np. miał dwie różne obręcze Mavic Rando M6 i Rando M5).

Osprzęt naprowadza mnie +/- na 1990 rok - ale co z tego...
:)

Re: Nakamura - co? gdzie? kiedy?

#3
yasiuuu pisze:Witam,
przegrzebałem internet i forum, ale nic konkretnego nie znalazłem.

Od 1996r brat jest w posiadaniu Nakamury Summit XT (rury Tange). Rower kupiony używany, w Germanii. Poskładany na osprzęcie Deore XT 730 (wszystko łącznie ze sztycą i sterami). Przez 16 lat rower ewoluował, stery z 1 1/4 "patentem" zamienione na Oversize + RST Omega... v-brejki itp. Ale 99% częsci posiadanych do 1996 roku leżą w szufladzie:-)

Szukam katalogów starych Nakamur, ponieważ chciałbym odtworzyć "dziada" - tak jak wyszedł ze sklepu. Nie wiem jaki to jest konkretnie rocznik i co było w nim zmienione do 1996 roku (np. miał dwie różne obręcze Mavic Rando M6 i Rando M5).

Osprzęt naprowadza mnie +/- na 1990 rok - ale co z tego...
:)

dobre - jak wyszedł ze sklepu....

Nakamura to produkt supermarketowy, w latach 90 tych to w marketach austriackich sie je sprzedawało , więc nie jest to marka ......... interesujaca i warta zachodu, choć...ramy , widelce mieli dobrej klasy
www.velotech.pl

#5
Piotr, ja "marketowe" widziałem tylko na Altusie - może byłem za mały i za niski, żeby zobaczyć wyższe półki... ;]

Poza tym widziałem parę Nakamur stricte "zawodniczych", nawet w Krakowie niejaki Jurek "Scyzor" na takowej śmigał.

Co nie zmienia faktu, że firma wypuściła dużo kiczu (z resztą jak każda, choćby Giant).

#6
intersport sprzedawal za granicą wcześniej także .

A Scyzor na nakamaurze ?? kiedy ?? kiedyś miałem Nakamure Summit i sprzedałem bratu Kaśki , ładna niebieska cr-mo , dlatego pisalem ze robili fajne rowerki .

Market to byl i dalej jest , ale ..... dobrej klasy
www.velotech.pl

#7
Piotr, ostatni raz Scyzora z Nakamurą widziałem z 8 lat temu albo na Szlaku 33 albo w CycloCentrum (nie pamiętam). Była to rama Alu, full, z SID'em, szara anoda(?). Tyle pamiętam... a przykuła moją uwagę tylko dlatego, że miałem Nakamurę w piwnicy i marka była dla mnie "rozpoznawalna" :]