#2
W moich stalówkach oryginalne sztyce również nie wchodziły gładko więc być może rozmiar masz właściwy.
'92 Kona Cinder Cone
'99 Kona Kula
'95 Checker Pig CPX 4050
'94 Specialized Stumpjumper (kolor - blood red)
'96 Specialized Stumpjumper Comp
'96 Cannondale M800 Beast of the East
'97 Cannondale M900

#6
Masz rację :) Siodełko jest oryginalne, więc sztyca chyba też. Ciężko wchodzi, bo jest tam trochę syfu..

Nową sztycę dam choćby dla wygody regulacji (teraz jest rura + jarzmo osobno). A poza tym nie przeszkadza mi inwestowanie w lowendową ramę ;)

#8
Mam nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby. W weekend rozbiorę rower i pozaglądam dokładnie dziur ramy. Na pewno jest trochę syfu, bo widać to po stanie zewnętrznym.

#9
dan pisze:Mam nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby. W weekend rozbiorę rower i pozaglądam dokładnie dziur ramy. Na pewno jest trochę syfu, bo widać to po stanie zewnętrznym.
Dlatego tak jak Piotrex napisał trzeba to przelecieć nastawnym frezem. Brzmi to jak gwałt na trzynastolatce ale tak serio to tylko wyrównanie ścianek w środku rury. W nowych rowerach w sklepie tak się robiło żeby sztyce nie były porysowane od nowości.
Lodzermensch

#10
Raczej gwałt na 26-latce ;)

W poprzedniej stalówce, która rozbierałem, konserwowałem i składałem wystarczyło przelecieć z grubsza papierem drobnoziarnistym. Może podsiodłówka nie jest jak pupa niemowlaka, ale sztycy nie robi większej krzywdy, niż te drobinki piasku, które zawsze znajdą drogę do wewnątrz :)

BTW - co się robi, kiedy rama ma wew. sporo korozji (spodziewam się)? Karcher? :D

Poprzednim razem do wyczyszczenia wystarczyły mi powietrze z kompresora, szczotki do butelek, szmaty na drutach + wd40. A na koniec motip do profili zamkniętych.

/corrado propsy za nick i avatar! :)/

#11
Ten frez nastawny ma regulację średnicy i robi dokładnie to co papier tylko że równo na całej długości rury, a nie dziury i garby jak ktoś się za bardzo przyłoży w jednym miejscu.
PS. Dzięki.
Lodzermensch

#12
Update:

rurki wyczyszczone, m.in. przy użyciu takiego zaimprowizowanego wyciora:
Obrazek

Obrazek


(pręt gwintowany M6x100cm + zmywak metalowy przykręcony do pręta nakrętkami - polecam!)

Podsiodłówka jak pupa niemowlaka a sztyca dalej ledwo wchodzi - jak na mój gust jest za gruba. Zamawiam 26.2 :)

#15
Frez nastawny ma ten plus, że jest tani ale nie tak dokładny jak osobny o konkretnej średnicy. Przy sztycy ma to znaczenie. Ja np używam frezów Cyclus Tools i pomijając to, że trzeba mieć pierdylion rozmiarów to na głębokość 400 mm można bez obaw frezować.
SerwisBajka.pl i NieOceniam.pl